Blog

comment Komentarz: 0

Jak dobrać rower dla dziecka?

list In: Porady rowerowe favorite Hit: 4917

Wycieczki rowerowe z dziećmi to świetna zabawa i rodzinnie spędzony czas.  Im wcześniej dziecko zacznie jeździć, tym lepiej. Jaki jednak rower wybrać dla dziecka? Ważne jednak, żeby rower był prawidłowo dobrany zarówno do wzrostu młodego rowerzysty, jak i jego umiejętności, a wtedy z pewnością jazda na nim sprawi mu wiele radości. Oferta rowerków dziecięcych na rynku jest niezwykle szeroka i nie zawsze rodzic wie, co wybrać i czym się kierować. Przygotowaliśmy kilka wskazówek, które pomogą w doborze roweru CUBE z oferty dla najmłodszych.

4 rowery dla dziecka, na które warto zwrócić uwagę

Jaki rower biegowy dla dziecka? CUBIE 120

CUBIE to propozycja na to, jaki pierwszy rowerek dla dziecka wybrać – warto zacząć właśnie od biegowego. Rowerki CUBIE 120 są przeznaczone dla dzieci już od drugiego roku życia. Dlaczego warto wybrać taki rower?

 

 • • Jazda na rowerku bez pedałów i bocznych kółek uczy dziecka w sposób naturalny balansu i utrzymywania się na rowerze.
 • • Dzięki temu, że jest mały i lekki, nie przygniecie dziecka podczas upadku, a rodzic nie będzie miał problemu z noszeniem go, gdy maluch się zmęczy.
 • • Rowerek nie posiada hamulca, gdyż dziecko cały czas ma kontakt z podłożem i może zahamować nóżkami.

Ponadto jego uwaga malucha nie jest rozproszona dodatkową klamką, którą i tak trudno byłoby mu chwycić małą dłonią.

 

Jaki konkretnie rowerek CUBIE 120 wybrać dla dziecka?


Rower CUBIE 420160 CUBIE 120 lub Rower CUBE 320100 CUBIE 120 walk girl będą idealne dla dzieci o niskim wzroście i dla najmłodszych szkrabów, które wsiadają na rower po raz pierwszy. Więcej o tych modelach pisaliśmy już przy okazji artykułu o tym, jak dobrać rower dla 4-latka.

 Rower Cube Cubie 120

Rowerek Cube Cubie 120 walk girl

Jaki rowerek z pedałami dla dziecka? KID 160

CUBIE 160 to propozycja dla nieco starszych. Dzieci w wieku 5–7 lat spokojnie poradzą sobie z jazdą na tym rowerze. Dlaczego warto wybrać taki model?

 

 • Posiada prosty system hamulców – z przodu jest to hamulec ręczny (szczękowy), a z tyłu nożny.
 • Ma aluminiową ramę o zaokrąglonych krawędziach, co minimalizuje ryzyko obrażeń.
 • Ma bezpiecznie osłoniętą przekładnię.

 

Jaki konkretnie rowerek CUBIE 160 wybrać dla dziecka?

 

 

 

Jaki model jako wstęp do prawdziwej przygody z rowerem? KID 200

Kiedy dla twojego dziecka jazda po ścieżkach rowerowych czy parku staje się nudna to znak, że należy zacząć rozglądać się za „poważniejszym” rowerem. Czym charakteryzuje się rower KID 200?

 

 • • Został wyposażony w 20-calowe koła, Dla jakiego dziecka taki rozmiar będzie najlepszy? Idealnie sprawdzi się już nawet dla dzieci 5-letnich (ok. 110 cm wzrostu).
 • • Posiada siedmiobiegowy system przerzutek oraz hamulce szczękowe z przodu i z tyłu roweru. Z takim wyposażeniem będzie można zdobyć każdą górkę i leśną ścieżkę.

 

 

 

W tym rozmiarze CUBE przygotował również wersję miejską roweru – Street.

A jaki rower KID 200 wybrać? Szczególnie polecamy model CUBE 422180 ACID 200 SL.

 

 

Jaki rower dla „zakręconych” młodych rowerzystów? KID 240

Jak rozmiar roweru wybrać dla dzieci ok. 8. roku życia (ok. 130 cm wzrostu)? Warto postawić na modele z 24 calowymi kołami. Takie rowery polecamy już nawet 7-latkom, które dobrze sobie radzą w jeździe (zobacz nasz artykuł w tym temacie).


W tej kategorii CUBE przygotował szeroką ofertę wyboru – rowery górskie (hardtail), MTB full oraz rowery crossowe i miejskie. Dlaczego warto postawić akurat na KID 240?

 

 • Posiada wygodny widelec z amortyzacją Suntour oraz układ napędowy 3x7.
 • Rama wykonana została z lekkiego i wytrzymałego aluminium, dzięki któremu waga roweru waha się w granicach 12 kg.
 • Rowery te przypominają wyglądem te dla dorosłych i jeżeli młody rowerzysta będzie posiadał już spore umiejętności jazdy w terenie, to z pewnością nie będzie odstawał od grupy starszych kolegów.

 

Jakie konkretnie rowery KID 240 polecamy dla dziecka? Zobacz poniższe modele w różnych wersjach kolorystycznych!

 

Rower Cube 323120 Acid 240 zielono-limonkowy

Cube 323120 Acid 240 zielono-niebieski

 Rower Cube 423130 Acid 420

Rower Cube 423150 Acid 240

Rower Cube 423200 Acid 240 Disc

 

Jazda próbna to podstawa!

Na koniec warto dodać, że bez względu na to, jaki rower dla dziecka wybierzemy, dobrze jest go przed zakupem przymierzyć i chociaż chwilę się na nim przejechać, bo tylko na prawidłowo dobranym rowerze jazda sprawi dziecku przyjemność i będzie bezpieczna.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło