Ochraniacze - zbroja kamizelka żółw

Masz 13 produktów.

Pokazano 1-12 z 13 pozycji

Aktywne filtry

Żółw na narty – najlepsza ochrona kręgosłupa

 

Gdy myślimy o urazach, których można nabawić się na nartach lub snowboardzie, jako pierwsze nasuwają się kontuzje kolan, stawów skokowych i ogólnie kończyn. Na uszkodzenia narażone są jednak także nasze plecy, a najbardziej kręgosłup oraz łopatki. Ochrona tych części szkieletu jest kluczowa i nigdy nie powinniśmy jej zaniedbywać. Do najpopularniejszych rozwiązań należy ochraniacz żółw. Narty, snowboard, a także kolarstwo górskie i pochodne tych dyscyplin to najbardziej oczywiste zastosowania tego typu środków ochrony. Żółw na narty ma zazwyczaj formę pojedynczej płyty lub całej kamizelki o specjalnie usztywnionej części grzbietowej.

 

Żółw na plecy – narty muszą być bezpieczne!

 

Biorąc pod uwagę, że większość z nas to narciarscy amatorzy, główną wartością, która przyświeca nam na stoku, powinno być bezpieczeństwo. Zastosowanie ochraniaczy grzbietu znacznie poprawia ten aspekt, odciążając nieco naszą psychikę. Ochraniacz pleców nie musi być niewygodny. Odpowiednio dobrany model będzie niewyczuwalny pod ubraniami. Ochraniacz jest zazwyczaj umiejscowiony na miękkiej i przewiewnej kamizelce, która nie powoduje przepacania i nie zmienia komfortu termicznego. W sklepach można znaleźć także modele o całkowicie odmiennej charakterystyce, łączące w sobie kamizelkę docieplającą z dodatkową ochroną pleców. Zastosowanie ochraniaczy grzbietu ma szczególne znaczenie w przypadku jeżdżących na snowboardzie lub nartach dzieci. Zachowujące się nierzadko brawurowo pociechy są bardziej narażone na kontuzje, a profilaktyka powinna jak zawsze być na pierwszym miejscu.

 

Ochraniacz-żółw – narty i akcesoria w najlepszych cenach w SkiTeam.pl!

 

W naszym sklepie znajdziesz wszystko, czego może potrzebować początkujący i doświadczony narciarz. Wybieraj spośród wygodnych, certyfikowanych ochraniaczy narciarskich i zapewnij sobie najwyższy poziom ochrony. Każdy produkt, który umieściliśmy w sklepie, to sprawdzona konstrukcja pochodząca z oferty znanych na całym świecie zaufanych producentów.

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło