Wiązania snowboardowe męskie

Masz 28 produktów.

Pokazano 1-12 z 28 pozycji

Aktywne filtry

Wiązania snowboardowe męskie

 

Wiązania snowboardowe męskie mają przed sobą niełatwe zadanie. Odpowiadają za przytwierdzenie snowboardzisty do deski i choć z pozoru wydaje się to nieskomplikowaną czynnością, to indywidualna specyfika stylu jazdy każdego z nas oraz konieczność zapewnienia maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa, znacznie komplikuje sprawę.

 

To w dużej mierze od jakości wiązań i ich poprawnego dobrania zależy zachowanie się deski, a więc nasz komfort jazdy. Źle dobrane wiązania mogą przyczynić się do słabego „czucia” deski (w najlepszym scenariuszu) lub nawet powstawania groźnych kontuzji stawów.

 

Wiązania snowboardowe dla mężczyzn – wybieraj najlepsze marki

 

Wiązania do deski snowboardowej męskie występują w wielu wersjach i wariantach. Ich konstrukcję należy dobrać przede wszystkim do własnych umiejętności, ale też uprawianej dyscypliny snowboardowej. Tak drobne różnice, jak wysokość łyżki mogą świadczyć o przeznaczeniu wiązań do jibbingu lub freeride’u.

 

Ważne też, by charakter wiązania odpowiadał charakterowi samej deski. Miękkie wiązania powinniśmy stosować z miękkimi deskami, wówczas jazda będzie miała rekreacyjny, stabilny charakter. W przypadku twardych wiązań i twardych desek rider zyskuje duże możliwości kontroli nad deską, co może jednak przeszkadzać początkującym. Nowicjuszom poleca się średni flex na poziomie 4-6.

 

Warto zwrócić też uwagę na solidność konstrukcji i jakość wykonania detali. Często coś, co uważamy za drobnostkę, jak na przykład pompki przy paskach wiązań wykonane z metalu, może świadczyć o ogólnej dbałości producenta o trwałość swojego sprzętu.

 

Wiązania snowboardowe męskie w ofercie Ski Team – największy wybór online!

 

W Ski Team wyznajemy prostą zasadę: sprzęt kupuje się na lata, więc musi być najwyższej jakości – tym bardziej, gdy od niego zależy nasze bezpieczeństwo. Stosujemy tę zasadę, wybierając sprzęt dla siebie oraz kompletując ofertę sklepu. Znajdziesz w nim więc wyłącznie solidne, dobrej jakości wiązania snowboardowe takich producentów, jak Bent, Union, Nitro czy Ride.

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło