Buty rowerowe

Masz 56 produktów.

Pokazano 1-12 z 56 pozycji

Aktywne filtry

Zadbaj o najwyższy komfort jazdy! Dostosowane konstrukcyjnie do pedału, buty rowerowe gwarantują bardzo dobre zespolenie z jednośladem podczas jazdy. W obuwiu został zastosowany system zapadkowy, system BOA i/lub rzepy do zapinania. Gwarantuje to odpowiedni komfort oraz podnosi możliwości kierującego. Obuwie na rower wykonane zostało w taki sposób, by zapewnić komfort noszenia. Posiada sprawdzony system wentylacji, zapewniając optymalną cyrkulację powietrza.

 

Proponujemy szeroki wybór butów rowerowych w wielu rozmiarach i modelach o odmiennych zaletach. Wszystkie pary wykonane zostały z wysokiej jakości materiałów ze wzmocnioną podeszwą, dzięki czemu wykazują wysoką wytrzymałość. Obuwie występuje w wielu interesujących zestawieniach kolorystycznych. Ich dynamiczny design doskonale współgra z przeznaczeniem. Proponujemy modele klasyczne oraz nowoczesne.

 

Kupując buty rowerowe do pedałów zatrzaskowych, zwróćmy uwagę na bardzo ważny parametr, jakim jest sztywność podeszwy. Producenci zazwyczaj wyrażają ją za pomocą liczby w dwunastostopniowej skali. Zasada jest prosta – im sztywniejsza podeszwa (większa liczba), tym mniej strat mocy podczas pedałowania. Wiąże się to jednak z niskim komfortem chodzenia. Najsztywniejsze buty posiadają ultralekką, karbonową podeszwę. Służą one głównie zawodnikom podczas wyścigów i treningów. Buty z podeszwą o średniej sztywności są pewnym kompromisem – nadal zapewniają nam sportowe osiągi, jednak pozwalają na krótkie spacery do sklepu czy restauracji podczas rowerowych wyjazdów. Miękką podeszwę znajdziesz w butach przeznaczonych do rowerów turystycznych i trekkingowych. Pomimo montażu bloku zachowują one komfort noszenia na co dzień, dzięki czemu świetnie sprawdzają się podczas kilkudniowych czy nawet dłuższych wypraw jako obuwie uniwersalne.

 

Buty na rower damskie i buty na rower męskie różnią się głównie zakresem dostępnych rozmiarów. Najważniejsze jest, by obuwie było dobrze dopasowane do stopy. W przypadku kolarzy i kolarek odbywających długie treningi czy wyjazdy należy wziąć pod uwagę, że stopy podczas wysiłku powiększają nieco swój rozmiar. Warto uwzględnić to w wyborze odpowiedniego numeru.

 

Buty na rower w wersji z zatrzaskami muszą współpracować z dedykowanym standardem – na przykład Shimano SPD/SPD-SL, Look czy CrankBrothers.

 

Buty sportowe na rower to jednak nie tylko buty zatrzaskowe! Stosowane w sportach grawitacyjnych i zjazdowych pedały platformowe z pinami współpracują najlepiej z dedykowanym obuwiem rowerowym, które zwiększa przyczepność, a tym samym bezpieczeństwo kolarza.

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło