Buty skitourowe

Masz 19 produktów.

Pokazano 1-12 z 19 pozycji

Aktywne filtry

Buty skitourowe

 

Skituring zdobywa coraz większą popularność i być może niedługo dorówna najpopularniejszym – zjazdowym – odmianom narciarstwa w naszym kraju. To zupełnie inne podejście do tego sportu, które będzie wymagało zastosowania specjalnego sprzętu – począwszy od nart, butów i wiązań. Dobre buty skiturowe to wyjątkowo trudne do wykonania zadanie dla inżynierów. Taka konstrukcja musi łączyć w sobie kilka cech, które z pozoru wykluczają się wzajemnie. Narciarstwo skiturowe polega w końcu zarówno na zjazdach, przemieszczaniu się po płaskim terenie, a także podejmowaniu się stromych podejść. W praktyce więc buty do nart skitourowych muszą zapewniać optymalne warunki, wygodę i bezpieczeństwo we wszystkich wymienionych elementach jazdy.

 

Buty skitourowe damskie i męskie – znajdź najlepszy model dla siebie

 

Buty skiturowe to zupełnie inna konstrukcja od znanych Ci butów do narciarstwa zjazdowego. Oferują odpowiednie wyważenie pomiędzy sztywnością, potrzebną do pokonywania stoku w dół, a elastycznością, która pozwala swobodnie podchodzić i przemieszczać się po płaskim terenie. Podobnie jak w przypadku butów do narciarstwa zjazdowego, buty skiturowe mogą występować zarówno w bardzo lekkich i szybkich odmianach typu race/ speed, jak i bardziej komfortowych butach tupy allround czy freeride.

 

Konieczne jest także zadbanie o kompatybilność z tzw. wiązaniami pinowymi, które obecnie stosuje się w nartach skiturowych. Takie rozwiązanie pozwala pogodzić ze sobą wszystkie aspekty jazdy skitourowej.

 

Buty skitourowe wiodących marek w Ski Team

 

Jakość sprzętu może sprawić, że pokochasz lub znienawidzisz ten rodzaj narciarstwa. Zadbaliśmy o to, by nasi Klienci mogli kupić u nas wyłącznie najlepsze modele wiodących producentów. Postaw na buty skiturowe Dynafit czy buty skiturowe Atomic i zapomnij o dotychczasowych problemach technicznych. Wygoda, bezpieczeństwo i wydajność to podstawowe cechy, którymi powinniśmy kierować się, wybierają nowe buty. Nie ma znaczenia, czy to Twoja pierwsza zima w górach, czy też jesteś już weteranem – stawiaj wyłącznie na najlepsze rozwiązania.

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło