Sztyce siodła

Masz 22 produktów.

Pokazano 1-12 z 22 pozycji

Aktywne filtry

Sztyce rowerowe to element wyposażenia roweru, który dba nie tylko o komfort rowerzysty, ale także o jego bezpieczeństwo. Zwane inaczej wspornikami siodła znajdują się – jak wskazuje nazwa – pod siodełkiem, do którego są zamocowane za pomocą jarzma. Służą do regulacji siodełka, a dokładnie jego pozycji i kąta nachylenia. W Ski Team znajdziesz zarówno sztyce rowerowe amortyzowane, jak i sztyce rowerowe regulowane, wykonane z najwyższej jakości materiałów.

 

Wśród użytkowników rowerów o sztywnej konstrukcji coraz popularniejsze stają się sztyce amortyzowane. Niewielki skok (zazwyczaj do 40–45 mm), jaki oferują, nie wpływa negatywnie na właściwości jezdne roweru, za to doskonale tłumi drobne nierówności terenu i daje wytchnienie zmęczonym plecom oraz pośladkom. Tego typu rozwiązania są chętnie wykorzystywane podczas długich wypraw i wycieczek rowerowych, gdzie komfort i eliminowanie ryzyka kontuzji ma priorytetową wartość. Sztyce rowerowe amortyzowane mogą odmienić stary miejski rower, poprawiając wygodę użytkowania.

 

Oddzielną grupą produktów są sztyce regulowane. Nie działają one na zasadzie dodatkowego amortyzatora. Są za to wyposażone w system błyskawicznego opuszczania. Dodatkowa manetka umieszczona na kierownicy pozwoli opuścić i podnieść sztycę rowerową do ustawionej wcześniej wysokości w ciągu ułamka sekundy. Po co to wszystko? Uzasadnienie znajdziemy w technice jazdy w górach (sztyce regulowane znajdziemy zazwyczaj w rowerach MTB). Podczas stromych podjazdów kolarz powinien przenosić środek ciężkości maksymalnie do tyłu roweru. Wysoko podniesione siodełko niestety nie pomaga w zachowaniu odpowiedniej techniki. Dzięki sztycy regulowanej siodło może zostać opuszczone o kilkanaście centymetrów bez zsiadania z roweru czy nawet zatrzymywania. Po zakończeniu zjazdu w tak samo prosty sposób sztyca wraca do pozycji wyjściowej, umożliwiając dalszy trening.

 

Sztyce podsiodłowe spotkamy też w wersji klasycznej. W takiej formie stosuje się je w większości rowerów. W rowerach szosowych coraz częściej obserwować możemy sztyce o spłaszczonym przekroju, co pozytywnie wpływa na właściwości aerodynamiczne całej konstrukcji.

 

Najbardziej zaawansowane modele, wykonane z włókna węglowego (zwanego karbonem) znacząco obniżają wagę całego roweru oraz tłumią nierówności i drgania lepiej niż aluminium.

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło