Bagażniki rowerowe

Masz 32 produktów.

Pokazano 1-12 z 32 pozycji

Aktywne filtry

Bagażniki rowerowe otwierają przed cyklistą całkowicie nowe możliwości. Za ich pomocą możemy jeździć dalej i być bardziej niezależnymi. Przewożenie namiotu, śpiwora, maty do spania, niezbędnych akcesoriów rowerowych oraz kompletu suchych ubrań na każdą pogodę pozwoli na organizowanie nawet kilkutygodniowych wypraw w najdalsze zakątki globu.

 

Bagażniki na rower przyjmują różne rozwiązania konstrukcyjne i sposoby montażu do ramy. Najpopularniejsze i najbardziej powszechne bagażniki do roweru mocowane są do otworu w tylnym trójkącie ramy – tuż pod sztycą siodła oraz w specjalnych otworach montażowych na wysokości tylnej przerzutki. Istnieją jednak rowery, które nie zostały fabrycznie wyposażone w takie możliwości. Czy ten fakt przekreśla możliwość odbywania dalekich i bliskich podróży? Absolutnie nie! Istnieją rozwiązania alternatywne. Jednym z nich jest montaż bagażnika na specjalnych wspornikach. Tego rodzaju konstrukcje mają zazwyczaj dwa punkty podparcia: na sztycy siodła oraz na rurkach tylnego trójkąta ramy – w formie obejm. Ich montaż jest szybki i bezproblemowy, a konstrukcja równie wytrzymała, co w przypadku rozwiązań tradycyjnych.

 

Do przewożenia lekkiego bagażu wystarczy zazwyczaj bagażnik mocowany w jednym punkcie – na sztycy siodła. Należy jednak pamiętać, by tego typu rozwiązań nie stosować w przypadku ultralekkich rowerów ze sztycami wykonanymi z włókna węglowego. Materiał ten, choć sprężysty i wytrzymały, nie jest odporny na zgniatanie i siły, które działają na sztycę w przypadku stosowania takich bagażników.

 

Bagażniki do roweru mogą być również stosowane w innych miejscach – na przykład z przodu roweru. Platforma umieszczona w takim miejscu sprawdza się świetnie do przewożenia ciężkich przedmiotów, jak śpiwór, namiot czy zapas jedzenia.

 

Bagażniki do roweru pełnią również funkcję stelaża pod sakwy rowerowe. To na bagażniku wspiera się cały ich ciężar. Sakwy możemy zamontować zarówno na bagażniki umieszczonym z tyłu roweru, jak również w jego przedniej części. W tym przypadku stosuje się najczęściej specjalne bagażniki, mocowane do widelca roweru. Większość współczesnych rowerów wyprawowych, rowerów szosowych endurance i graveli posiada otwory montażowe przygotowane właśnie w tym celu.

 

Pamiętaj, by wraz z sakwami i bagażnikiem rowerowym używać również specjalnej folii ochronnej, zabezpieczającej lakier przed przetarciami i odpryskami.

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło