Kije narciarskie dziecięce

Masz 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Aktywne filtry

Kijki narciarskie dla dzieci

 

Kijki narciarskie dla dzieci i dorosłych to jeden z podstawowych elementów naszego wyposażenia. Są szalenie istotne, niezależnie od uprawianej dyscypliny narciarskiej. Pełnią kilka kluczowych funkcji, a podstawową z nich jest pomoc w utrzymaniu równowagi. Odpowiednio dobrane kijki pozwalają instynktownie zarządzać środkiem ciężkości. Oprócz tego mają też inne zastosowania: pomagają nam zsiąść z wyciągu, a także poruszać się po płaskich powierzchniach stoku i poza nim.

 

Kijki dla dzieci – wybierz długość dopasowaną do wzrostu dziecka

 

Przyjęło się, że odpowiedniej długości kijki oparte na ziemi powinny sprawiać, że pomiędzy ramieniem a przedramieniem narciarza będzie tworzył się kąt prosty. To uniwersalna zasada, którą może kierować się każdy – nie tylko dziecko. Warto zadbać o ten parametr – źle dobrane kijki znacząco utrudniają jazdę. W przypadku dzieci szczególnie poleca się kijki regulowane, które „rosną razem z dzieckiem”, oszczędzając przy tym rodzicom konieczności robienia nowego zakupu co sezon.

Oprócz samej długości istotne są także inne aspekty. Ważny jest przede wszystkim uchwyt, a konkretnie – jego wyprofilowanie. Kijki powinny dobrze i pewnie leżeć w niewielkiej dłoni dziecka. Istotne jest także, by kijki dla dzieci posiadały pętle do założenia na nadgarstek – w ten sposób maluch nie zgubi kijków w trakcie małej wywrotki lub szybkiej jazdy. Szalenie ważna jest także niska waga. Współczesne kijki są wykonane z lekkich materiałów i mogą ważyć nawet mniej niż 200 gramów, co jest bardzo dobrym wynikiem. Tak niska waga nie będzie odczuwalna nawet dla najmłodszych dzieci.

 

Kijki narciarskie dla dzieci – największy wybór zawsze w Ski Team!

 

W sklepie Ski Team znajdziesz najlepsze na rynku kijki narciarskie do każdej dyscypliny tego sportu. Postaw na rozwiązania z oferty najbardziej utytułowanych producentów, takich jak Kerma, Leki czy Voelkl. To gwarancja niskiej wagi i dużej trwałości. Będziecie zadowoleni z tego sprzętu i ponownie wybierzecie jedną z dostępnych w naszym sklepie marek!

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło