Gogle narciarskie

Masz 145 produktów.

Pokazano 1-12 z 145 pozycji

Aktywne filtry

Gogle narciarskie

 

Gogle narciarskie to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego narciarza. Dobrej jakości gogle poprawiają komfort jazdy, a co najważniejsze – chronią jeden z kluczowych narządów w naszym ciele, czyli oczy. W Ski Team znajdziesz najlepszej jakości gogle narciarskie renomowanych producentów.

 

Gogle na narty – absolutna podstawa ochrony

 

W przypadku sportów zimowych, takich jak narciarstwo, istnieje szczególne ryzyko uszkodzenia wzroku. Narażeni są na to nie tylko narciarze zjazdowi, którzy osiągają wysokie prędkości, lecz także narciarze-amatorzy, dlatego gogle muszą znaleźć się w ekwipunku każdego fana zimowego szaleństwa.

 

Zagrożenia dla narządu wzroku moglibyśmy podzielić na dwie główne grupy:

 

• Ryzyko wystąpienia uszkodzeń mechanicznych oczu. W słoneczny dzień doskonale widać, jak nad stokiem cały czas unoszą się białe obłoki składające się cząsteczek wody, śniegu i lodu. Wydobywają się spod nart i desek snowboardowych, czasami wzbija je w powietrze porywisty wiatr. Nawet kilkumilimetrowy kawałek lodu, w spotkaniu z rozpędzonym narciarzem, może spowodować trwałą utratę wzroku. Wystarczy jednak najprostszy model okularów, by ryzyko to zniwelować niemal do zera.

 

• Drugim zagrożeniem jest promieniowanie ultrafioletowe. Na ośnieżonym stoku słońce odbija się od idealnie białej powierzchni i „atakuje” nasze oczy bez cienia litości. Każde gogle narciarskie powinny być więc wyposażone w specjalny filtr UV.

Dodatkową niedogodnością jest także wiatr wiejący prosto w oczy, powodujący nieprzyjemne łzawienie i ewentualne problemy zdrowotne.

Jeśli wybierzecie gogle narciarskie z polaryzacją, zniwelujecie też problemy z refleksami słonecznymi w bardzo jasne dni.

 

Gogle narciarskie – największy wybór w Ski Team!

 

W naszym sklepie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz: gogle narciarskie czarne, gogle narciarskie białe, a nawet gogle narciarskie na okulary korekcyjne. Wada wzroku nie jest żadną wymówką! Wybierz idealny model, który spełnia wszystkie Twoje wymagania. W Ski Team to łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło