Kije skitourowe

Masz 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry

Kije skitourowe

 

Można pokusić się o stwierdzenie, że kije skiturowe to kluczowy element ekwipunku w przypadku tej odmiany narciarstwa. O ile podczas zjazdu bylibyśmy w stanie poradzić sobie bez odpowiednich kijków (co czasami widać na stokach), to w przypadku skituringu, tak jak i w narciarstwie biegowym, jest to w zasadzie niewykonalne. Kije skitourowe pomagają nam walczyć z grawitacją, osłaniać się z trudnym terenie oraz przedzierać przez zaśnieżone zbocza w poszukiwaniu najlepszej drogi. Bez nich przemieszczanie się na płaskim terenie i strome podejścia są skazane na porażkę.

 

Kijki skiturowe – wybieraj sprzęt dopasowany do odmiany narciarstwa

 

Kije skiturowe występują w trzech podstawowych wariantach, czyli jako konstrukcje jedno-, dwu- i trzyczęściowe. Im więcej części, tym łatwiejszy jest transport kijków przypiętych do plecaka, jednak spada również sztywność całego kija. Bardziej podatny na naprężenia i odkształcenia będzie nieco mniej wydajnie przenosił siłę naszych mięśni na podłoże. Najwydajniejsze są oczywiście kijki jednoczęściowe, stosowane najczęściej przez doświadczonych narciarzy i zawodników. Amatorzy wybierają zazwyczaj opcję pośrednią, czyli dwuczęściowe kije skitourowe. Tego typu konstrukcje umożliwiają zazwyczaj także regulację długości kijka w określonym zakresie.

 

Materiałem wykorzystywanym do tworzenia tego sprzętu jest aluminium – bardzo lekkie, sztywne i odporne na uszkodzenia, a przy tym stosunkowo tanie. Topowe modele, które również znajdziesz w naszym sklepie (na przykład kije skiturowe Dynafit), są dziś jednak wykonywane z 100% włókna węglowego. Dobrej jakości kije skiturowe wyposaża się również w aluminiowe elastyczne kosze/talerzyki, które zapobiegają zapadaniu się w śniegu, a jednocześnie dopasowują do nachylenia zbocza.

 

Kije skiturowe w Ski Team – tylko sprawdzeni producenci

 

W naszym sklepie znajdziesz sprzęt narciarski renomowanych producentów, w tym kije skiturowe Atomic i Dynafit. Oprócz tego w poszczególnych kategoriach czekają na Ciebie narty, pokrowce, gogle, kaski i ciepła odzież narciarska!

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło