Liczniki rowerowe

Masz 11 produktów.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Aktywne filtry

Jeśli jazda na rowerze jest dla ciebie okazją do przekraczania własnych barier i osiągania coraz lepszych wyników, z pewnością jesteś wyposażony w licznik rowerowy, na przykład bezprzewodowy. Dzięki niemu wiesz, jaki dystans pokonałeś rowerem, z jaką średnią prędkością go przejechałeś, a nawet ile kalorii spaliłeś w trakcie jazdy. Ski Team oferuje ci liczniki rowerowe, dzięki którym możesz postawić poprzeczkę jeszcze wyżej! W naszej ofercie bez problemu znajdziesz liczniki do roweru dopasowane do twoich potrzeb. Licznik bezprzewodowy czy połączony przewodem? Wybór należy do ciebie!

 

Liczniki rowerowe przewodowe to najprostsza z dostępnych konstrukcji. Składają się z czujnika montowanego na widelcu ramy, magnesu, który należy umieścić na jednej ze szprych koła roweru i właściwego urządzenia, wyświetlającego parametry. Czujnik mierzy liczbę obrotów koła (z magnesem) w określonym czasie, dzięki czemu jesteśmy świadomi swojej prędkości, średniej szybkości i przejechanego dystansu. Dobre liczniki rowerowe, pod względem wskazywania aktualnej prędkości i dystansu, są znacznie dokładniejsze niż liczniki rowerowe GPS czy aplikacje w smartfonach.

 

Liczniki rowerowe bezprzewodowe posiadają czujnik, który łączy się z licznikiem za pomocą łączności bezprzewodowej (wykorzystując najczęściej technologię Bluetooth). Dzięki temu cała konstrukcja jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne. To szczególnie istotne dla osób, jeżdżących w trudnym terenie.

 

Ciekawą propozycją są również liczniki rowerowe GPS. Są chętnie wykorzystywane przez kolarzy na długich i nieznanych trasach. Pozwalają wgrać do swojej pamięci zaplanowaną wcześniej pętlę (najczęściej w formacie .gpx) i nawigować po wyznaczonym śladzie. Są dzięki temu domyślnym wyborem nie tylko rowerzystów nastawionych na poprawianie wyników sportowych, ale także przez osoby zajmujące się bikepackingiem i turystyką rowerową.

 

Niektóre liczniki rowerowe, dzięki modułowi GPS, poinformują nas również o rozpoczynającym się właśnie segmencie z portalu Strava i dadzą znać, gdy miniemy metę. Taka forma rywalizacji sprzyja rozwojowi i zwiększaniu wytrzymałości. Jest też szczególnie motywująca i przełamuje rowerową rutynę. Liczniki rowerowe z funkcją GPS są najczęściej ładowane za pomocą złącza micro USB. Istnieje możliwość doładowywania ich za pomocą popularnych powerbanków podczas wyjątkowo długich treningów. Standardowy akumulator pozwala na pracę od kilku do nawet kilkunastu godzin.

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło