Spodenki rowerowe

Masz 55 produktów.

Pokazano 1-12 z 55 pozycji

Aktywne filtry

W tej kategorii znajdą Państwo niezbędne każdemu miłośnikowi jazdy na jednośladach elementy garderoby – spodenki na rower damskie oraz spodenki na rower męskie. Są one konstruowane tak, aby podczas aktywności fizycznej nie tylko nie powodowały dyskomfortu, ale też zapobiegały powstawaniu otarć i innych uszkodzeń ciała.

 

Spodenki na rower cechują się krojem dostosowanym do pochylonej pozycji kolarza. Nowoczesne materiały sprawiają, że pot odprowadzany jest na zewnątrz w błyskawicznym tempie, dzięki czemu woda nie wychładza nadmiernie organizmu. Duże znaczenie ma też jakość szwów. Dobre spodenki rowerowe cechują się płaskimi szwami, które nie powodują otarć. Są jednak na tyle solidne, że długotrwałe rozciągnięcie materiału nie wpływa negatywnie na ich stan.

 

Spodenki rowerowe szosowe mogą być wyposażone w elastyczne szelki. Jednoczęściowa konstrukcja ma za zadanie utrzymanie spodni w stałej pozycji, nawet podczas długich treningów. W jakim celu? Najważniejsze jest, by wkładka znajdowała się zawsze w odpowiednim miejscu. Przesuwając się do przodu ciała, będzie przynosiła efekt odwrotny do zamierzonego. Wyższa zabudowa spodenek rowerowych chroni także ciało kolarza podczas jazdy w chłodne, deszczowe i wietrzne dni. Nie brakuje jednak zwolenników spodenek bez szelek. Dobrze zaprojektowane i – co najważniejsze – odpowiednio dobrane pod względem rozmiaru powinny dawać komfort porównywalny do spodenek na cienkich szelkach.

 

Spodenki rowerowe wyposażone są w silikonowe wkładki na końcach nogawek. Dzięki temu materiał w tym miejscu nie przemieszcza się w górę ud podczas pedałowania, nie podwija i nie powoduje nieprzyjemnego uciskania. Razem z szelkami pozwala zachować stałą pozycję wkładki kolarskiej.

 

Spodenki rowerowe na długie dystanse mogą posiadać kieszenie na udach. Przydają się one podczas wielogodzinnych tras. Kolarz może w ten sposób przewozić większy zapas jedzenia, chować puste opakowania po batonach i żelach energetycznych czy umieścić w nich powerbank, którym podładuje telefon lub licznik z funkcją GPS. W przypadku wielodniowych lub wielotygodniowych wyjazdów część osób decyduje się na nieco luźniejszy i mnie sportowy krój spodenek na rower. Spodenki rowerowe oraz spodnie występują w wersjach na każdą porę roku. Przy odpowiednio dobranym stroju jazda na rowerze jest możliwa nawet wtedy, gdy temperatura sięga poniżej 0 stopni Celsjusza.

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło