Wiązania skitourowe

Masz 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Wiązania skiturowe

 

Wyłączając oczywiście same narty, wiązania skiturowe to główny czynnik wpływający na komfort, wydajność i bezpieczeństwo narciarza. Z uwagi na specyfikę tej zimowej dyscypliny, wiązania skiturowe muszą łączyć w sobie stabilność na zjazdach oraz możliwość podchodzenia w górę stromych zboczy. Tak niecodzienne potrzeby doprowadziły do powstania specjalnych wiązań, zwanych wiązaniami pinowymi lub po prostu – skiturowymi. W przypadku takich konstrukcji but wpina się wyłącznie w przedniej części, pozostawiając wolną piętę, z czego korzystamy podczas podejść. Gdy przychodzi pora zjazdu, oprócz zdjęcia fok, pozostaje nam także zmiana ustawień wiązań, co pozwoli także na wpięcie tylnej części buta i zapewnienie stopie stabilnej pozycji.

 

Wiązania skiturowe – dopasowane do specyficznych potrzeb skituringu

 

Skoro mowa już o specyfice wiązań skiturowych, warto podkreślić, że producenci cały czas starają się redukować ich wagę (podobnie jak pozostałych elementów ekwipunku). Pokonując strome zbocza, musimy wnieść na ich szczyt nie tylko własną masę, ale także masę całego sprzętu – i to nierzadko w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Im niższa waga sprzętu, tym mniej energii tracimy podczas marszu. Proces „odchudzania” wiązań musi jednak przebiegać ostrożnie – podstawowym ich zadaniem jest w końcu zapewnienie bezpieczeństwa naszym stawom.

 

Wiązania skiturowe są często maksymalnie uproszczone – nierzadko producenci pozbawiają je nawet popularnych skistoperów (zazwyczaj w konstrukcjach zawodniczych).

 

Wiązania skiturowe Dynafit i innych cenionych producentów

 

W naszym sklepie kupisz wiązania skiturowe producentów specjalizujących się w tej dziedzinie narciarstwa. Wiązania Dynafit to jedne z najdoskonalszych modeli na świecie. Pomimo niskiej wagi producent stawia również na trwałość i wytrzymałość, wykonując newralgiczne elementy z wytrzymałej stali nierdzewnej i kutego aluminium. Wiązania skiturowe Dynafit dają też wiele możliwości regulacyjnych – również regulacji siły wpięcia w szerokim zakresie.

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło