Bootfitting w Ski Team

W: Aktualności w Ski Team Na: wtorek, październik 30, 2018 Komentarz: 0

Każda stopa jest inna, dlatego buty narciarskie dostępne są w różnych rozmiarach, szerokościach oraz twardościach, aby zapewnić maksymalne wsparcie podczas jazdy i jednocześnie być najbardziej komfortowe jak to możliwe. Niezależnie od tego, czy jeździsz regularnie, czy przygotowujesz się do swojej pierwszej przygody z nartami, nasz wyszkolony personel pomoże ci wybrać odpowiednie buty z naszej oferty i dopasuje je do twoich stóp.

 

Koszt bootfittingu buta narciarskiego

 

Przy zakupie butów narciarskich w jednym z naszych sklepów stacjonarnych Ski Team możesz liczyć na profesjonalny ich dobór i dopasowanie do Twoich unikalnych stóp. Jeżeli kupiłeś buty w naszym sklepie internetowym również możesz do nas przyjść i zdecydować się na ich personalizację.

 

W ramach bezpłatnych usług wykonujemy:

- dopasowania rozmiaru, szerokości i twardości butów na podstawie wywiadu z klientem;

- wygrzanie buta wewnętrznego celem przyspieszenia procesu termicznego dopasowania butów narciarskich;

- doboru gotowych wkładek i reduktorów Sidas (dochodzi jedynie koszt wybranego produktu).

 

Pozostałe czynności serwisowe związane z bootfittingiem, takie jak: formowanie wkładek, odbarczanie skorupy, indywidualne przerabianie butów wewnętrznych są dodatkowo płatne.

 

buty_narciarskie

 

Usługa bootfittingu – krok po kroku

 

Kilka pytań na początek

Istotne jest, abyśmy dowiedzieli się, jakim jesteś narciarzem. Czy masz już doświadczenie w jeździe na nartach, a jeżeli tak to, jakie. Co się z tym wiąże? Twój poziom umiejętności narciarskich oraz styl jazdy i preferencje co do tras. Po tej krótkiej rozmowie możemy przejść do kolejnego etapu – analizy stopy.

 

Analiza stopy

Na tym etapie przyglądamy się trzem kluczowym wymiarom: szerokości przedniej stopy, typ podbicia i szerokości pięty oraz kostki.  

Niemniej ważne są wszelakie inne, szczególnie te odbiegające od standardu, cechy stopy takie jak proporcje w jej obrębie, stopień symetrii, kształt i długość palców, wszelkie wystające kostki i narośla, widoczne żyły i tętnice.

 

skarpety_narciarskieTo wszystko służy do:

- optymalnego dobrania modelu buta;

- dobrania właściwych wkładek pod stopy;

- określenia ewentualnych niezbędnych modyfikacji skorupy i linera, aby but spełniał swoją funkcję i był możliwie komfortowy.

 

W celu uzyskania jak najlepszego dopasowania butów narciarskich zaleca się dokonywania wszelkich pomiarów stopy bez skarpet i rajstop (szczególnie ważne jest to w przypadku kobiet). Typ podbicia określamy na urządzeniu zwanym podoskopem. Również formowania wkładek dokonujemy na gołej stopie. Techniczne skarpety narciarskie ubieramy dopiero w momencie przymierzania buta narciarskiego. Jeśli nie masz przy sobie własnej pary lub jeszcze takich nie posiadasz, chętnie pomożemy Ci wybrać odpowiednią parę z naszego asortymentu.

 

Ofertę skarpet narciarskich znajdziesz TUTAJ

 

Czas na przymiarkę butów

Po dobraniu odpowiedniego rodzaju skarpety i wybraniu stosownego modelu buta przymierzamy go dopinając wszystkie klamry, w szczególności tę, która odpowiada za maksymalne ustawienie stopy w tylnej części buta (w butach czteroklamrowych jest to druga klamra od góry, a w trzyklamrowych klamra górna i środkowa). Przy silnym ugięciu kolan nasza stopa cofa się do tyłu i powinniśmy poczuć luz w palcach. Przy wyprostowaniu kolan powinniśmy czuć palcami przody butów. Sprzedawcy wskazujemy miejsca i strefy, w których nie czujemy się komfortowo. Jego zadaniem jest znaleźć rozwiązanie dla naszych problemów.

 

Dobranie odpowiednich gotowych wkładek

Niemal wszystkie buty narciarskie wychodzące z fabryki są wyposażone w płaską piankową wkładkę (uniwersalną), która nie jest dedykowana do danej stopy. Dlatego dla poprawienia komfortu i funkcjonalności używania butów narciarskich trzeba zastosować odpowiednie wkładki do butów, które są dedykowane do twojej stopy. W naszej ofercie znajdziecie gotowe wkładki na różne typy podbicia marki Sidas. SPRAWDŹ

 

Wkładki profilowane / termoformowalne

Możemy również indywidualnie wykonać dla Ciebie wkładki, które odwzorują w najmniejszych szczegółach morfologię twojej stopy. Aby wykonać niestandardowe wkładki, najpierw wykonujemy odcisk twoich stóp. Następnie podgrzewamy wkładki, aby je zmiękczyć, kładziemy na formach i ponownie prosimy o stanięcie w celu dociśnięcia wkładek w dół do konturów formy. Po kilku minutach wkładki twardnieją i uzyskujemy tym samym spersonalizowane wkładki. Taki zabieg trwa ok. 20-30 min.

 

Niekiedy jest konieczne podniesienie Twojej stopy w bucie. Wówczas rekomendujemy zastosowanie pod wkładkami podkładek o zmiennej grubości, podkładki rozwiązują też problem nisko ustawionej kostki. 

Dodatkowo podklejane są stabilizatory w niezbędnych miejscach (np. podbicie stopy lub palce) i docinany jest odpowiedni rozmiar.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany wykonaniem spersonalizowanych wkładek umów się z naszym specjalistą na konkretny termin: 660 437 537. Usługa wykonywana jest w sklepie stacjonarnym w Warszawie przy ul. Komitetu Obrony Robotników 36/38.

 

wkladki_sidas  wkladki_termoformowalne

 

Szczególne przypadki

Dla niektórych klientów nie jest to koniec procesu bootfittingu.  Wówczas trzeba zastosować bardziej inwazyjne metody personalizacji, takie jak przeformowanie skorupy oraz indywidualne dopasowanie buta wewnętrznego. Ważne jest, aby podczas mierzenia butów narciarskich nie spieszyć się i sprawdzić czy na pewno nie ma żadnych obszarów, w których odczuwalny jest dyskomfort.

 

Termiczne dopasowanie butów narciarskich

Jest to sposób dopasowywania butów narciarskich „na gorąco”. Polega na wygrzaniu pary butów w specjalnym piecyku, aby zmiękczyć zarówno skorupę jak i pianki w bucie wewnętrznym. To wszystko pozwoli przy nałożeniu butów na stopy i zapięciu klamer na jeszcze dokładniejsze dopasowanie butów do twoich stóp. Efektem tego procesu jest możliwie maksymalne odwzorowanie w skorupie i bucie wewnętrznym kształtu twoich stóp i zniwelowanie różnic między standardem produkcyjnym buta a twoją unikalna stopą. W rozgrzanym bucie należy pozostać w pozycji narciarskiej (ugięte kolana), co najmniej kilkanaście minut do momentu ich schłodzenia. Zdjęte buty zachowują kształt twojej stopy.

 

Proces doboru butów narciarskich jak widzicie nie ogranicza się jedynie do wyboru modelu i rozmiaru. Żeby móc czerpać jak największą przyjemność z jazdy na stoku warto poświęcić trochę czasu na odpowiednie dopasowanie sprzętu. Istotne jest to także ze względu na zmniejszenie ryzyka kontuzji stopy podczas uprawiania narciarstwa.

 

fisher_vacuum  atomic_memoryfit

 

Rewolucyjna technologia

Już na początku listopada, w naszym sklepie w Warszawie przy ul. Komitetu Obrony Robotników 36/38 będzie można skorzystać z absolutnie rewolucyjnego skanera Feetbox 3D, dzięki któremu w sposób najbardziej obiektywny będzie można dobrać model buta, wkładki i skarpety uwzględniając twój unikalny kształt stopy, twoje oczekiwania i w końcu twoje możliwości finansowe. Już wkrótce więcej informacji.

 

feetboxKomentarze

Zostaw swój komentarz