Blog

comment Komentarz: 0

Jak dobrać kijki narciarskie dla dziecka?

list In: Porady narciarskie favorite Hit: 325

Dziś będzie o tym, jak dobrać kijki narciarskie dla dziecka. Ten niezbędny element wyposażenia przydaje się na każdym etapie przygody z narciarstwem, a najbardziej docenimy go na jej początku. Odpowiedni dobór kijków pozwoli dzieciom gładko stawiać pierwsze kroki na stoku i dodatkowo poprawi ich pewność siebie.

Odpowiedni dobór kijków narciarskich dla dziecka – na co uważać?

Kijki narciarskie mają wiele zastosowań:

  1. pomagają w siadaniu i zsiadaniu z wyciągu,
  2. pozwalają wydajniej przemieszczać się na płaskiej powierzchni i zwalniać w trakcie jazdy,
  3. ułatwiają utrzymanie równowagi, co jest ich najważniejszym zadaniem.

Kijki pomagają bowiem w przenoszeniu środka ciężkości, a większość z nas korzysta z nich instynktownie, doskonale wiedząc, jak przenieść kijek względem ciała, by pomógł nam utrzymać się na nartach.

Narty_dla_dzieci_head

Dobór kijków narciarskich dla dziecka może sprawiać trudność z uwagi na tempo wzrostu naszych pociech oraz ich szybko poprawiające się umiejętności. O tym, jak dobrać kijki narciarskie dla dziecka, uwzględniając jego wzrost, powiemy w następnym akapicie. W tym miejscu warto jednak poświęcić chwilę na omówienie innych aspektów.

Przede wszystkim uchwyt powinien być wyprofilowany z uwzględnieniem wielkości i kształtu dziecięcej dłoni. Zastosowanie prostych chwytów może sprawiać trudność i powodować wypadanie kijków z dłoni (kijki powinny mieć pętle umożliwiające założenie ich na ręce dziecka – w tym sposób nie zgubi kijka podczas upadku lub szybszej jazdy).

Sprzęt dla dzieci powinien być też możliwie jak najlżejszy. Wykorzystanie lekkiego stopu aluminium i rurek o przekroju 14–16 mm wydaje się idealnym rozwiązaniem.

kijki_narciarskie_dla_dzieci

Jak dobrać kijki dla dziecka pod kątem długości?

Długość kijka ma szczególne znaczenie. Z uwagi na jego budowę nie ma możliwości złapania kijka niżej lub wyżej na jego konstrukcji. Jakie kijki narciarskie wybrać dla dziecka i po czym poznać, że ich długość jest odpowiednia?

Zamawiając kije przez Internet, warto pomnożyć wzrost dziecka przez 0,7, a następnie zaokrąglić wynik do pięciu. Tym sposobem dowiemy się, że dziecko o wzroście 130 cm powinno otrzymać kijek o wysokości 90 cm, ponieważ 130 cm pomnożone przez 0,7 daje nam 91 cm, co zaokrąglamy do 90 cm.

Oczywiście nie jest to uniwersalna reguła. Dzieci o wyjątkowo długich czy krótkich ramionach powinny mieć kijki o odpowiednio skorygowanej długości.

Jeśli dobrze dobierzesz kijek, po jego odwróceniu rączką do dołu i oparciu jej o ziemię, a następnie złapaniu dłonią bezpośrednio pod talerzykiem, pomiędzy puszczonym wzdłuż ciała ramieniem a przedramieniem, utworzy się kąt 90 stopni. Jeśli przedramię opada w dół – kijek jest za krótki.

Narty_dla_dzieci

Jakie kijki narciarskie dla dziecka polecamy?

Poniżej przygotowaliśmy małe zestawienie polecanych modeli kijków dla dzieci. To pochodzące od sprawdzonych producentów produkty cieszące się dużą popularnością.

KIJE NARCIARSKIE VOELKL 1025 PHANTASTICK KIDS YELLOW B JR

Podstawowy model kijków narciarskich dla młodych adeptów, który garściami czerpie z rozwiązań zastosowanych w swoim odpowiedniku dla dorosłych. Lekki aluminiowy trzon nie ciąży w dłoni, a pętla zabezpieczająca nie pozwoli dziecku zgubić kijków na stoku.

KIJE NARCIARSKIE LEKI 5851 WCR LITE SL 3D JR

Zaawansowane slalomowe kijki narciarskie dla dzieci. Średnica trzonu to 16 mm w najszerszym punkcie, jednak przekrój w kształcie łezki zdecydowanie poprawia dynamikę jazdy. Bardzo niska waga na poziomie 234 g (sztuka) sprawia, że kijków praktycznie nie czuć w dłoniach. Istnieje możliwość zamontowania adaptera Go Pro w rękojeści kijka.

Kije_narciarskie_leki

KIJE NARCIARSKIE ROSSIGNOL 6040 TACTIC JR

To lekkie juniorskie kije, które zapewniają wszechstronność klasy all-mountain, idealnie równoważąc niewielką wagę i wytrzymałość. Trzon z trwałego aluminium oraz uchwyt dostosowany do mniejszych dłoni zaprojektowano specjalnie z myślą o młodszych narciarzach. 

kijki_narciarskie_rossignol

KIJE KERMA VECTOR TEAM JR W15

Aluminiowe kije o okrągłym przekroju wykonane z profilu o średnicy 14 mm będą doskonałą propozycją na sam początek zabawy. Mała cena nie obciąża budżetu, więc ich ewentualne zniszczenie nie będzie dotkliwe dla kieszeni rodziców.

Kije_krema_na_narty

Komfort i bezpieczeństwo dziecka to najważniejsze kryteria

Wiesz już, jak dobrać kijki narciarskie dla dzieci – pamiętaj, by nie kupować dłuższych kijków na zapas. Takie działanie może tylko zaszkodzić dziecku i zniechęcić je do dalszej jazdy. Zwróć także szczególną uwagę na wybór odpowiedniego kasku i gogli. Ochrona oczu oraz głowy powinna być zawsze priorytetem.

Pełną ofertę kijków narciarskich dla dzieci znajdziesz TUTAJ

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło