Lista produktów marki: Head

Jak powstały pierwsze narty marki Head?

Historia marki Head sięga połowy XX wieku, kiedy to pewien amerykański inżynier postanowił zmienić narciarskie realia. Jego zdaniem dostępne wówczas na rynku narty, a w zasadzie ich wykonanie odbierało przyjemność z jazdy. Amerykanin, bazując na doświadczeniu zdobytym w branży lotniczej, rozpoczął konstruowanie sprzętu narciarskiego. Zamierzał stworzyć model, który będzie lżejszy i bardziej komfortowy, niż toporne drewniane narty. Pierwsze egzemplarze nie były wystarczająco wytrzymałe, ale to nie zniechęciło założyciela marki. W wyniku dalszych eksperymentów powstały innowacyjne narty, które umożliwiały komfortową jazdę i łatwe manewrowanie.

Sukces firmy zapewniły złote medale zdobyte podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1960 roku. Wówczas zawodnicy udowodnili, że narty Head umożliwiają zupełnie nowe doznania sportowe. Technologia metalowych nart została opatentowana, a firma podbiła rynek zostawiając konkurencję w tyle. Narty Head sprawiły, że narciarstwo alpejskie zyskało na popularności w Stanach Zjednoczonych. Z czasem asortyment marki został poszerzony o sprzęty i akcesoria dedykowane innym sportom.

Niezbędnik narciarza

W Ski Team znajdziesz produkty marki Head, które idealnie sprawdzą się na stoku. Nieodłącznym elementem stokowego szaleństwa jest kask. Kaski narciarskie Head to gwarancja najwyższej ochrony Twojej głowy podczas zjazdów. Kaski Head produkowane są w oparciu o najnowsze technologie, takie jak system Sphere Fit, dzięki któremu kask dopasowuje się do kształtu głowy jak czapka. Z kolei magnetyczna klamra Fidlock ułatwia zapinanie i ściąganie kasku. W naszej ofercie znajdziesz kaski Head z wbudowana szybką, która z powodzeniem zastępuje gogle. Jeśli jednak wolisz klasyczne rozwiązania, w Ski Team oferujemy także kaski bez gogli. Do takich kasków polecamy gogle narciarskie Head, które idealnie dopasują się do wybranego przez Ciebie produktu. Firma Head tworzy gogle w nowoczesnym i funkcjonalnym stylu, wśród których znajdziesz najlepsze dla siebie rozwiązanie. Zanim wyruszysz na stok, warto zaopatrzyć się także w kije narciarskie Head, które również znajdziesz w Ski Team. Kije Head wykonane są z lekkiego, ale wytrzymałego aluminium, które jest odporne na złamania. Dzięki nim będziesz możesz poczuć się na stoku jeszcze pewniej!

Masz 78 produktów.

Pokazano 1-12 z 78 pozycji

Aktywne filtry

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło