Blog

comment Komentarz: 0

Serwisy Zimowe w Ski Team

list In: Aktualności w Ski Team favorite Hit: 23122

Ustawienie wiązań, tuning i przygotowanie ślizgów, bootfitting i personalizacja buta narciarskiego -wszystkie te usługi zapewniają fachowcy w sklepach stacjonarnych Ski Team.


SPRAWDŹ CENNIK

REGULAMIN SERWISU

 USTAWIENIE WIĄZAŃ – JETBOND W SKI TEAM


Właściwe ustawienie wiązań narciarskich to gwarancja, że wiązania zadziałają w momencie adekwatnym do sytuacji. Jednym efektywnym urządzeniem do ustawiania i diagnostyki wiązań są specjalne zrywarki. Sklepy Ski Team należą do nielicznych, które posługują się precyzyjnymi zrywarkami marki Jetbond. Zrywarka ta posiada specjalny program umożliwiający ustawienie prawidłowych sił wypięcia. Do komputera wprowadzamy cechy narciarza: wagę, wzrost, wiek, długość podeszwy buta oraz styl jazdy od -1 do +3.

 

Ponieważ urządzenie rekomenduje rzeczywistą siłę wypięcia dlatego często wskazania na na czterech elementach wiązań są różne. Narciarz po procesie diagnostyki otrzymuje certyfikat z wartością ustawień oraz danymi narciarza. Należy pamiętać, (czego nie życzymy nikomu), że w momencie kolizji na stoku służby ratownicze zabezpieczają wiązania. Jeżeli protokół ratownika jest zgodny z wydrukiem nie ma problemu z uzyskaniem odszkodowania.

 

Nasze zalecenia są następujące: minimum raz do roku (przed sezonem) ustaw wiązania na elektronicznej zrywarce wiązań. Oprócz podania danych narciarza trzeba mieć ze sobą minimum 1 but.

 

Pamiętaj, że w sytuacji zmiany Twoich cech fizycznych, umiejętności oraz butów proces diagnostyki trzeba powtórzyć.

 

Szczególnie wrażliwe na brak prawidłowej diagnostyki są dzieci. Zmiana wagi, wzrostu, umiejętności, długości i stopnia zużycia podeszwy buta wpływa na właściwe nastawy wiązań.


TUNING KRAWĘDZI I PRZYGOTOWANIE ŚLIZGÓW W SKI TEAM


Dbając systematycznie o bazę nart (krawędzie i ślizgi) wydłużamy ich żywotność, poprawiamy własny komfort i bezpieczeństwo jazdy. Doświadczeni narciarze mówią i jest to słuszne stwierdzenie, że lepsza kiepska narta dobrze przygotowana, niż zaniedbana doskonała narta.

 

Tuning krawędzi 

 

Dobrze i często ostrzone krawędzie dają możliwość użytkowania sprzętu przez kilka lat. Można je ostrzyć nawet 30 krotnie. Krawędź zaniedbana - półokrągła wymaga zebrania z dołu i z boku krawędzi nawet do 0,5 mm metalu. Wówczas po dwóch serwisach likwidujemy krawędzi. Krawędź nie ostrzona zużywa się wielokrotnie szybciej (konieczność jazdy ześlizgiem bocznym). Dlatego zalecamy korzystanie z profesjonalnych serwisów. Takimi są niewątpliwie serwisy Ski Team (najnowszej generacji maszyny Reichmanna) i świetnie wyszkolony personel.

 

Przygotowanie ślizgu

 

Oprócz ostrzenia krawędzi musimy zadbać o stan ślizgów. W pierwszej kolejności uzupełniamy ubytki i zalewamy głębokie rysy. Po wyrównaniu ślizgów nakładamy na nie strukturę. Jej charakterystyka zależy od typu śniegu. Stąd na śniegach mokrych stosujemy strukturę głęboką a na silnie zmrożonych płytką. Przygotowanie ślizgów jest wieńczone smarowaniem na gorąco.


BOOTFITTING – PERSONALIZACJA BUTA NARCIARSKIEGO W SKI TEAM


Wszyscy sprzedawcy butów narciarskich w Ski Teamie są bootfitterami.
 Przeszli w ostatnich kilku latach szereg szkoleń i uzyskali stosowne certyfikaty. Proces dobierania a jeżeli to konieczne modyfikacji wymiaru poszczególnych części buta odbywa się w następujących fazach:


- bootfitter przy użyciu miarki, maty termicznej i/lub pedoskopu określa kształt stopy, jej cechy i ewentualne deformacji. Po rozmowie z klientem, który określa swoje preferencje i oczekiwania;

- bootfitter dobiera optymalny but pod kątem długości, szerokości, flex indexu i możliwości modyfikowania i regulacji;

- bootfitter dobiera i formuje optymalne wkładki i podkładki pod stopy w zależności od typu podbicia stopy klienta i jej wysokości;

- bootfitter wygrzewając liner i/lub skorupę przygotowuje ją do uformowania na kształt stopy klienta;

- bootfitter określa i proponuje ewentualny proces modyfikacji linera i/lub skorupy (wcinki, wklejki, odbarczanie, frezowanie).

 

Tak zakończony proces powinien skutkować uzyskaniem maksymalnego komfortu użytkowania, optymalnego dopasowania buta i zredukowania do minimum niekorzystnego wpływu deformacji stopy lub jej odstępstwa od standardu na funkcję buta narciarskiego. To wszystko zapewnią Ci bootfitterzy w Ski Teamie.

 

Pełen zakres usług oraz cennik serwisów Zimowych oferowanych przez poszczególne sklepy Ski Team znajdziesz poniżej:SPRAWDŹ CENNIK

Regulamin Serwisu

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło