Jaki licznik rowerowy kupić? Ranking

Zastanawiasz się, jaki licznik rowerowy będzie najlepszy na start? A może poszukujesz jakiegoś lepszego zamiennika dla swojego obecnego? W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Cię pytania i pomóc w wyborze licznika, który sprosta Twoim oczekiwaniom.
Licznik rowerowy – przewodowy czy bezprzewodowy?
Jakie są zalety liczników przewodowych? Czym różnią się od ich bezprzewodowych przyjaciół? Wielu osobom liczniki „z kablem” mogą kojarzyć się ze starym i niedopracowanym sprzętem. Nic bardziej mylnego. Panująca obecnie moda na usuwanie kabli i minimalizację nie jest niczym złym, jednak nie oznacza to, że sprzęt, który „ciągnie za sobą kabelek”, jest gorszy – co więcej, często jest całkowicie odwrotnie.
Jakie są plusy prędkościomierza przewodowego?
• Jednym z największych atutów jest niższa cena. Za licznik bezprzewodowy, który będzie miał takie same funkcje co jego okablowany kolega, zapłacisz więcej. Jeśli więc głównym kryterium wyboru jest dla Ciebie cena, powinieneś przemyśleć wybór jednego z modeli przewodowych, jak na przykład Licznik Cube RFR CMPT.
• Nie potrzebuje dodatkowego zasilania bateryjnego (zazwyczaj, ponieważ możemy znaleźć wyjątki, które będą go wymagały).
• Liczniki przewodowe charakteryzują się stabilną pracą i dokładnością pomiaru. Dzięki temu, że sygnał nadawany jest przez czujnik prowadzony kablem, nie grożą mu zakłócenia, z którymi może mieć problem wersja bez kabla.
Jakie są plusy prędkościomierza bezprzewodowego?
• Decydując się na licznik bez okablowania, nie musimy się obawiać konieczności przeciągania kabla. Może to być niewygodny zabieg, szczególnie dla początkujących osób. Kabel należy bowiem przeciągnąć wzdłuż konstrukcji roweru tak, aby nie przeszkadzał podczas jazdy. Trzeba również uważać, żeby kabel nie układał się w taki sposób, w który groziło by mu przerwanie.
• Liczniki bezprzewodowe zaczynają się zbliżać cenowo do swoich jakościowych odpowiedników z okablowaniem. Różnica w cenach ciągle jest zauważalna, jednak z biegiem czasu staje się ona coraz mniej wyraźna. Odpowiednikiem modelu przedstawionego powyżej jest licznik Cube RFR CMPT bezprzewodowy.
• Prosty montaż zmniejsza możliwość uszkodzenia prędkościomierza podczas jego zakładania. Przewodowe wersje niedoświadczony monter może uszkodzić, zanim z nich skorzysta.
Licznik rowerowy – jaki dla osoby, która lubi wyzwania na trasie?
Dla zapalonych rowerzystów, którzy jeżdżą swoim jednośladem nie tylko w weekendy, polecamy licznik rowerowy z większą liczbą funkcji. Dodatkowym atutem będzie możliwość sparowania urządzenia z aplikacją na smartfonie. Dzięki temu będziesz mieć dostęp do danych nie tylko w trakcie jazdy. W domu na spokojnie przeanalizujesz każdą trasę i podjazd oraz porównasz je z poprzednimi sesjami treningowymi.
Zaawansowane liczniki umożliwiają także podpięcie zewnętrznych zestawów, takich jak czujniki kadencji czy pulsometr. Liczniki rowerowe z ekranem dotykowym to propozycja z najwyższej półki. Oprócz łatwej obsługi te modele oferują także dodatkowe funkcje w postaci wgrywania map i nawigacji.
Jaki licznik rowerowy jest najlepszy?
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, jaki licznik do roweru będzie lepszy, ponieważ wszystko zależy od tego, czego od niego oczekujesz.
• Jeśli poszukujesz prędkościomierza z podstawowymi funkcjami pomiaru dystansu, prędkością jazdy i zegarkiem to tańszy model w zupełności Ci wystarczy, jak na przykład licznik rowerowy Sigma Pure.
• Bardziej zaawansowane modele oferują znacznie więcej funkcji rowerowych, takich jak pogłębione dane z aktualnej jazdy rowerem czy historia wszystkich tras, a w połączeniu z czujnikiem kadencji czy pomiarem tętna mogą stać się Twoim trenerem personalnym. Model licznika rowerowego Cube Race Train Set to propozycja dla bardziej wymagających rowerzystów. Jak widać, przede wszystkim musisz zastanowić się, czego oczekujesz od nowego licznika, a następnie poszukać modeli, które to oferują.
Ranking liczników rowerowych
Postanowiliśmy przedstawić kilka liczników w rankingu, nie dzieląc ich ze względu na „lepsze” – „gorsze” tylko na liczbę posiadanych przez nie funkcji. Sam wiesz lepiej, czego oczekujesz od swojego sprzętu, więc najlepiej ocenisz, co jest „lepsze”.
Licznik, który może więcej – Garmin Edge 530 Bundle
Garmin Edge 530 Bundle to prędkościomierz, który jest idealnym wyborem dla osób lubiących mieć kontrolę nad wszystkim. Liczne, zaawansowane funkcje takie jak: wyznaczanie trasy według popularności, szczegółowe wskazówki i ostrzeżenia nawigacyjne czy łączność z telefonem pozwolą Ci wynieść jazdę na nowy poziom. Garmin Edge to licznik, który posiada wszystko, co może przydać Ci się podczas wycieczek rowerowych, także takie niestandardowe funkcje jak powiadomienia alarmowe, grupowe wysyłanie wiadomości czy mapa z funkcją wyznaczania tras. To wszystko pomoże Ci jeszcze bardziej cieszyć się jazdą.
Wszystko, czego potrzeba, i o wiele więcej – Cube 14059 Race Train
Dokładnie tyle zaoferuje Ci licznik Cube 14059 Race Train. Wszystkie najważniejsze obliczenia będziesz mieć tuż pod ręką. Dzięki dokładnym pomiarom możesz zwiększyć swoje osiągi i wynieść się na wyżyny swoich możliwości. Więcej na temat funkcji poszczególnych modeli liczników Cube możesz przeczytać w naszym innym poradniku, poświęconym tej grupie produktów.
Mniej nie znaczy gorzej – Sigma 9162 BC
Sigma 9162 BC posiada wszystkie funkcje, które pomogą Ci mierzyć Twoje osiągi. Dzięki temu, że jest bezprzewodowy, z łatwością zamontujesz go na kierownicy i już kilka minut później będziesz mógł sprawdzać swoje możliwości na trasie.
Warto zacząć od podstaw – CatEye CC-VL520 Velo 7
CatEye CC-VL520 Velo 7 to świetny wybór dla każdego, dla kogo najważniejsze są podstawowe pomiary. Bezprzewodowy licznik z łatwością można zamontować na kierownicy, a jego duży ekran pozwoli bez problemu kontrolować prędkość i pokonany dystans.
Brak komentarzy
Napisz komentarz