Blog

comment Komentarz: 0

Jak dobrać pokrowiec na deskę snowboardową?

list In: Porady narciarskie i snowboardowe favorite Hit: 1186

Przed Tobą pierwszy sezon zimowego szaleństwa i zastanawiasz się, jak dobrać pokrowiec na deskę snowboardową? Niezależnie od naszego doświadczenia na stoku odpowiednie zabezpieczenie sprzętu jest kluczowe dla jego trwałości. Dziś podpowiemy Ci, jaki pokrowiec na snowboard może sprawdzić się w Twoim przypadku i na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu.

Jak dobrać pokrowiec na deskę snowboardową? Na co zwrócić uwagę?

Pokrowiec na deskę snowboardową jest prostym w budowie produktem i nie ma potrzeby zbytnio komplikować całej sprawy. Nie zmienia to jednak faktu, że odpowiednie zabezpieczenie deski na czas transportu jest bardzo ważne. Właściwie transportowany sprzęt odwdzięczy się wieloletnim działaniem bez awarii i bez narażania nas na dodatkowe koszty. Pokrowiec powinien więc być dobrany odpowiednio do konkretnej deski, a przy tym wykonany precyzyjnie i przy użyciu najlepszych dostępnych materiałów. Na co należy zwrócić uwagę i jak dobrać pokrowiec na snowboard, żeby deska dojechała do celu cała i zdrowa, a wyjazd się udał? Trzymaj się kilku zasad, które wymieniamy poniżej.

  1. Pokrowiec powinien być dopasowany do długości i kształtu deski. Jego długość powinna odpowiadać długości snowboardu z niewielkim zapasem (dodaj 5 lub 10 cm). Deska nie może swobodnie przesuwać się w środku pokrowca – grozi to jego przetarciem i trwałym zniszczeniem, a ponadto może spowodować uszkodzenie innych elementów sprzętu (na przykład wiązań).
  2. Jeśli potrzebujesz jednej torby na kilka desek, wybieraj wyłącznie produkty sprawdzonych firm. Taka konstrukcja musi być nie tylko dużo bardziej wytrzymała, ale także powinna zabezpieczać każdą z przewożonych desek osobno.
  3. Torba powinna być wykonana z trwałych materiałów, które nie tylko nie przetrą się po kilku miesiącach użytkowania, ale także będą wodoodporne od wewnętrznej strony. W końcu nikt nie chce, by topiący się śnieg zabrudził wnętrze samochodu, prawda? Warto więc stawiać na sprawdzonych producentów, stosujących warstwy hydrofobowe i dobrej jakości zamki błyskawiczne (na przykład YKK).
  4. Miejsce na dodatkowe akcesoria i odzież wierzchnią to zazwyczaj dobre rozwiązanie. Jeśli oprócz samej deski pokrowiec pozwala też na spakowanie rękawic, komina czy kasku, może to być bardzo wygodne dla użytkownika. Trzymanie rzeczy w jednym miejscu pozwala też nie marnować czasu na szukanie drobnego wyposażenia, które lubi się gubić w zakamarkach samochodu lub torbie podróżnej.

Pokrowiec_snowboardowy

Jaki pokrowiec na snowboard wybrać? Ski Team poleca!

Po krótkich rozważaniach teoretycznych dotyczących tego, jak dobrać pokrowiec na deskę snowboardową, pora na kilka praktycznych rad. Poniższe propozycje to naszym zdaniem jedne z najciekawszych modeli na rynku.

POKROWIEC BATALEON STOWAWAY

Pokrowiec Snowboardowy Bataleon 2474 Stowaway to idealny wybór do bezpiecznego i komfortowego przenoszenia i przechowywania deski. Kiedy potrzebujesz po prostu zawiesić deskę w samochodzie lub schować ją w garażu, Stowaway Sleeve zapewnia idealną, lekką ochronę. Wykonany z rozciągliwego neoprenu ze wzmocnionymi końcami, szybko owija się wokół krawędzi, zapewniając dokładne dopasowanie i jest zabezpieczony centralnym zapięciem na rzep, dzięki czemu nie trzeba nawet zdejmować wiązań.

pokrowiec_na_snowboard_bataleon

POKROWIEC SNOWBOARDOWY DAKINE 01460 FREESTYLE

Świetnej jakości lekki pokrowiec na jedną deskę wraz z wiązaniami. Torba jest od wewnątrz pokryta wodoodpornym brezentem dla zabezpieczenia przed topniejącym śniegiem. Zewnętrzna warstwa to pochodzący z recyklingu poliester 600D. Pokrowiec jest przeznaczony dla desek o maksymalnej długości 165 cm. W jego wnętrzu znajduje się także sporo miejsca na akcesoria.

Pokrowiec_na_deske_snowboardowa_dakine

POKROWIEC SNOWBOARDOWY DAKINE 01467 TOUR SNOWBOARD BAG

Obszerna torba mieszcząca deskę z wiązaniami i odzieżą wierzchnią oraz butami dla jednego użytkownika. Zamek YKK umieszczony na całej długości pozwala rozpiąć torbę i zorganizować jej wnętrze według potrzeb.

pokrowiec_dakine_snowboard

Dobra torba to zakup na długie lata

Wiesz już, jak dobrać pokrowiec na snowboard, który spełni Twoje oczekiwania. Nie musimy Ci mówić, jak drogi potrafi być sprzęt zimowy, dlatego uważamy, że tym bardziej warto dbać o niego w szczególny sposób. Zakup dobrej jakości pokrowca może zaoszczędzić wielu zmartwień w przyszłości.

Snowboard

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło