Blog

comment Komentarz: 0

Jak dobrać kask rowerowy dla dziecka?

list In: Porady rowerowe favorite Hit: 1037

Nadchodzące lato sprawia, że coraz więcej rodziców i opiekunów zastanawia się, jak dobrać kask rowerowy dla dziecka. Choć sprawa na pierwszy rzut oka może wydawać się skomplikowana, to wcale tak nie jest! Zakup kasku nie musi być żmudnym procesem. W tym artykule pokażemy Ci, jak dobrać dziecku kask na rower – szybko i bez problemów.

Czy dziecko zawsze powinno mieć na sobie kask rowerowy?


Choć coraz rzadziej nachodzą nas takie myśli, wciąż sporo osób zastanawia się, czy dziecko w każdym wieku powinno jeździć na rowerze w kasku i czy są sytuacje, kiedy jest on zbędny. Odpowiedź może być tylko jedna: dziecko poruszające się na rowerze (a także hulajnodze, rolkach i innymi pojazdami tego typu) bezwzględnie powinno mieć na głowie kask. Niefortunny upadek z nawet najmniejszej wysokości lub zwykłe poślizgnięcie na piasku może mieć katastrofalne skutki.


Dziecko poruszające się w foteliku rowerowym, wózku, przyczepce lub innym pojeździe także powinno mieć na głowie dobrej jakości kask, posiadający komplet homologacji i atestów.


Na rynku dostępne są również konstrukcje dla najmłodszych dzieci, poruszających się jeszcze na rowerkach biegowych lub z bocznymi kółkami. Jaki kask dla 2-latka wybrać? Odpowiemy w dalszej części!

Dzieci-bawiace-sie-na-rowerze


Jak dobrać kask dla dziecka? Na co zwrócić uwagę?


Jeśli zastanawiasz się, jak dobrać kask rowerowy dla dziecka, a w głowie pojawia się mętlik – śpieszymy z pomocą. Za pomocą kilku prostych punktów wskażemy Ci, na co warto zwrócić uwagę.
Zacznijmy od wyboru prawidłowego rozmiaru. Producenci kasków posługują się najprostszą z metod określania rozmiaru – podają po prostu obwód głowy, dla którego przeznaczona jest dana konstrukcja. Za pomocą miarki krawieckiej zmierz obwód głowy dziecka:
    1. Poprowadź taśmę około centymetra nad linią brwi. Rozłóż ją równo dookoła głowy.
    2. Dla pewności wykonaj 3 staranne pomiary i wyciągnij z nich średnią.
    3. Dopasuj model kasku do obwodu głowy dziecka, biorąc pod uwagę, że standardowe konstrukcje pozwalają na regulację w zakresie 4–6 cm.

Bezpieczna-jazda-na-rowerze


Ważne jest, aby kask leżał pewnie – nie był zbyt luźny, ale także nie zaciskał się na głowie dziecka zbyt mocno. Paski mocujące pod brodą wyreguluj w podobny sposób – mają przytrzymywać kask, ale nie uciskać podbródka dziecka. Kask nie powinien zsuwać się na oczy ani swobodnie obracać na głowie.
Jeśli chodzi o pozostałe kwestie, poniżej przedstawiamy porady niezwiązane z rozmiarem kasku.


    1. Niska waga to podstawa. Kask nie może obciążać kręgosłupa, a jego noszenie ma być dla dziecka niemal niezauważalne. Na rynku jest wiele lekkich konstrukcji, które nie będą stanowiły obciążenia (sprawdź nasz ranking poniżej!).
    2. Wentylacja jest równie ważna. Zadbaj o to, by kask miał jak najwięcej otworów wentylacyjnych. W gorące dni będą one odprowadzać wilgoć i temperaturę ze skóry głowy na zewnątrz. Otwory powinny być zabezpieczone przed owadami za pomocą siatki.
    3. Produkty kupowane na terenie UE powinny posiadać komplet certyfikatów poświadczających bezpieczeństwo. To gwarancja, że kask jest odpowiednio zabezpieczony. Produkty w naszym zestawieniu są oczywiście wnikliwie filtrowane pod tym kątem. Każdy z nich zapewnia doskonały poziom ochrony.
    4. Kask musi być nowy. Kupując używany sprzęt, nie masz pewności, jaka jest jego przeszłość. Kask po upadku nadaje się do wymiany, nawet jeśli nie widać na nim uszkodzeń.


Jaki kask rowerowy dla dziecka? Polecane modele


Wiesz już, jak wybrać kask rowerowy dla dziecka – czas więc sprawdzić nasz ranking polecanych produktów. Spraw, by dziecko mogło bezpiecznie i komfortowo stawiać pierwsze kroki na rowerowej drodze.

KASK ROWEROWY CUBE 16412 LINOK JR


Zestawienie otwiera jedna z najciekawszych propozycji. System MIPS®, zintegrowane oświetlenie, siatka chroniąca przed owadami i kształt Natural Fit to najlepsze rekomendacje. Wszystko to w bardzo atrakcyjnej cenie i lekkiej konstrukcji, która nie zniechęci dziecka do jazdy w kasku.

Kask-dzieciecy-linok-jr


KASK ROWEROWY UVEX 1715 KID 2 JR


Jak zachęcić dziecko do jazdy na rowerze w kasku? Kupując mu kask, który zwyczajnie się podoba! Niech nie zwiedzie Cię kolorowy nadruk i dziecinny wygląd. Firma UVEX znana jest z produkcji doskonałych kasków, gogli i okularów dla różnych dyscyplin sportu. Konstrukcja pełna jest systemów bezpieczeństwa, które ochronią głowę dziecka w wieku 1–3 lat.

Kask-rowerowy-uvex-kid-2-jr


KASK ROWEROWY CUBE 16273 LINOK X ACTIONTEAM JR


Krzykliwy pomarańczowy kask Cube będzie rzucał się w oczy zarówno na górskim szlaku, jak i na drodze publicznej. Doda to dziecku kilka punktów bezpieczeństwa. Zastosowana technologia MIPS® zmniejsza ryzyko poważnego urazu głowy, a wygodne dopasowanie za pomocą systemu SNAP 360 Fit pozwala obsługiwać kask jedną ręką.

Kask-cube-linok-actionteam-jr


KASK ROWEROWY CUBE 16136 LUME JR


Lekka konstrukcja EPS sprawi, że dziecko zapomni o obecności kasku na głowie. Siatka zabezpieczająca przednie otwory wentylacyjne odgrodzi głowę od insektów. Wkładka wewnętrzna jest wypinana i nadaje się do prania. Atrakcyjności dodaje także ciekawy, kolorowy design. Zintegrowane oświetlenie to duży atut tego modelu.

Kask-Cube-Lume-jr


Bezpieczeństwo to podstawa!


Mamy nadzieję, że po lekturze naszego artykułu wiesz już, jak dobrać kask rowerowy dla dziecka. Uważamy, że jest to najważniejsze akcesorium rowerowe – tak samo dla dzieci, jak i dorosłych. Nie oszczędzajmy na tym elemencie. Kaski ratują życie!

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło