Blog

comment Komentarz: 0

Testy rowerowe CUBE 2023

list In: Aktualności w Ski Team favorite Hit: 321

Wiedzę na temat produktów dostępnych w naszej ofercie nasi pracownicy zdobywają podczas cyklicznych szkoleń organizowanych przez Ski Team wewnętrznie oraz podczas spotkań z producentami i dystrybutorami sprzętu sportowego. W związku z tym, że specjalizujemy się w sprzęcie dla aktywnych to sama teoria nam nie wystarcza. Dlatego też co roku ekipa naszych sprzedawców oprócz wiedzy zdobywa również umiejętności w praktyce. Tym razem udaliśmy się do Bielsko Białej, jednak miejskie trasy rowerowe ominęliśmy szerokim łukiem. 

Testy rowerowe CUBE na Enduro Trails Bielsko Biała

Niedaleko miasta znajduje się fantastyczne miejsce - Górskie ścieżki rowerowe - Enduro Trails Bielsko-Biała. Jest to sieć jednokierunkowych tras rowerowych, tzw. „singletracków”. Są to najbardziej lubiane przez kolarzy górskich, wąskie, kręte i pofalowane ścieżki o różnym stopniu trudności, od tych łatwiejszych, łagodnie opadających, aż po strome, wymagające technicznie zjazdy. 

Usytuowane w sercu miejskich Błoni, u podnóża malowniczej Koziej Góry, centrum ścieżek wabi zarówno miłośników aktywnego wypoczynku, jak i tych pragnących poznania górskich tradycji. Stamtąd, między majestatyczną Szyndzielnią o wysokości 1030 m n.p.m., a niewielkim, lecz pełnym historii wzniesieniem Kozią Górą, w masywie Klimczoka, rozciągają się zapierające dech w piersiach trasy. 

Te wszystkie atuty przekonały nas, żeby to właśnie tam przetestować rowery hybrydowe CUBE Hybrid i poznać ich wszystkie możliwości. 

testy_rowerowe_ski_team

Górskie trasy na rowerach hybrydowych

W ostatnich latach, wraz z popularyzacją rowerów hybrydowych, czyli rowerów z dodatkowym napędem silnika testujemy właśnie te modele rowerów dostępnych w kolekcjach marki CUBE. W tym roku skupiliśmy się przede wszystkim na najnowszych technologiach przygotowanych przez CUBE we współpracy z marką BOSCH. Jest to przede wszystkim system hamowania ABS. Więcej na ten temat możecie dowiedzieć się z naszego artykułu na ten temat TUTAJ.

W związku z tym, że w ekipie naszych pracowników mamy osoby na różnym poziomie zaawansowania w jeździe rowerowej zdecydowaliśmy się wybrać głównie trasy niebieskie - dla średnio-zaawansowanych kolarzy górskich, o nachyleniu od 6 do 9%. Na trasach czekały na nas głównie ciasne zakręty, większe muldy i bandy oraz niewielkie naturalne przeszkody (korzenie, kamienie). Wszyscy poradzili sobie z przejazdem tras Twister, Rockandrolla oraz Bystry. 

Oprócz jazdy na rowerze w praktyce każdy mógł przećwiczyć wszystkie proste czynności serwisowe, bo jak to na górskich trasach rowerowych bywa zdarzały się drobne usterki na ostrych kamieniach czy wystających korzeniach.

Testy_rowerowe_cube_ski_team

Szkolenia z technologii eBosch oraz osprzętu rowerowego

W związku z tym, że dzień chcieliśmy wykorzystać jak najlepiej na pokonywaniu tras rowerowych, po zmroku siadaliśmy wspólnie na część teoretyczną. Zdecydowanie łatwiej jest zrozumieć techniczne rozwiązania, kiedy przez cały dzień korzystaliśmy z nich w praktyce. Śmiało możemy powiedzieć, że ostatni tydzień był wykorzystany do maksimum, a nasi pracownicy wrócili do pracy z jeszcze większym zapałem i wiedzą. 

testy_rowerowe_cube_szkolenia_ski_team

Przy wyborze roweru zawsze warto wybrać się do sklepu stacjonarnego, żeby porozmawiać na temat wybranego modelu, poznać jego zalety oraz porównać z innymi rowerami. Wizyta w sklepie ważna jest również ze względu na dobór rozmiaru ramy - w każdym naszym salonie rowerowym wytyczone jest miejsce, gdzie swobodnie można przejechać się na rowerze i sprawdzić czy wybrany model jest tym, którego szukacie.

testy_rowerowe_ski_team_cube

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło