Blog

comment Komentarz: 0

Ski Team uruchomił przytulisko dla uchodźczyń z dziećmi

list In: Aktualności w Ski Team favorite Hit: 622

1 kwietnia Ski Team otworzył przytulisko dla ukraińskich kobiet z dziećmi. W zrewitalizowanym budynku kopalni Kleofas przy ul. Sportowej 20 w Katowicach, w przestrzeni jeszcze nieuruchomionego dwupoziomowego sklepu o powierzchni 1300 m2, przygotowano miejsca do spania, przyrządzania posiłków i odpoczynku. Obiekt został już w pełni zasiedlony przez uchodźczynie.

 

Nowy sklep w Katowicach zaadaptowany na przytulisko

 
Sklepy Ski Team znajdują się w 6 lokalizacjach w 4 miastach w Polsce. Kolejny sklep zaplanowano do otwarcia w Katowicach przy ul. Sportowej 20. Plany zostały jednak zmienione z powodu wybuchu wojny na Ukrainie. Powodowany chęcią pomocy uchodźcom szukającym schronienia w Polsce, właściciel firmy Ski Team – Tomasz Piątkowski, w porozumieniu z Urzędem Miasta Katowice i katowickim MOPS, podjął decyzję o adaptacji przestrzeni sklepowej na przytulisko dla uchodźczyń. Trafiły tu matki z małymi dziećmi.

 

Punkt-dla-Ukrainy

 

70 miejsc dla matek z dziećmi z Ukrainy


Obiekt przystosowano do potrzeb stałego pobytu osób. Uruchomione zostały trzy węzły sanitarne (toalety i prysznice). Przestrzeń sklepu podzielono na 2 strefy: wypoczynkową i aktywną. W części wypoczynkowej stanęło 70 łóżek – oddzielonych przegrodami, które zapewniają intymność. Stworzono też specjalne miejsce dla osób źle się czujących lub chorych. W części aktywnej powstała strefa do przygotowywania i spożywania posiłków. Produkty żywnościowe pochodzą z lokalnych sklepów sąsiadujących ze Ski Team i ze zbiórek. Na miejscu zagwarantowano możliwość prania i suszenia odzieży. Pomyślano też o najmłodszych – dzięki zbiórce zorganizowanej przez Ski Team zapewniono łóżeczka niemowlęce i przewijaki. Dla nieco starszych dzieci przygotowano plac zabaw i ekran do oglądania filmów.
Dookoła obiektu funkcjonuje parking na ponad 30 samochodów.

 

Miejsce_dla_uchodźców

  
„W odpowiedzi na wielką tragedię, jaką jest wojna na Ukrainie, chcemy aktywnie nieść pomoc i dołączyć do rzeszy Polaków, którzy okazują Ukraińcom serce. Od wielu lat pomagamy różnorodnym instytucjom i fundacjom, bierzemy udział w inicjatywach mających na celu stawianie dobra ponad złem. Dziś wiemy, że uczestniczymy w czymś wyjątkowo trudnym i bardzo bolesnym dla osób, które musiały uciekać przed wojną. Mamy nadzieję, że przestrzeń naszego sklepu zapewni im bezpieczny dach nad głową i jak najbardziej komfortowy pobyt. Z otwarciem sklepu możemy poczekać, aż sytuacja się ustabilizuje” – mówi Tomasz Piątkowski, prezes Zarządu i współudziałowiec firmy Ski Team Polska.

 

Przytulisko_katowice

 
We współpracy z MOPS grupie przebywającej w obiekcie zagwarantowano pomoc psychologiczną. Zorganizowano także cykliczne wizyty pielęgniarek, internisty i pediatry. Dla osób chcących pozostać w Katowicach na dłużej Urząd Miasta stworzył mobilny punkt, dzięki któremu mogą one bez opuszczania miejsca pobytu uzyskać potrzebne dokumenty i numer PESEL.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło