Ski Team intensywnie angażuje się w pomoc Ukrainie

W: Aktualności w Ski Team Na: poniedziałek, marzec 21, 2022 Komentarz: 0

Firma Ski Team Polska włącza się w pomoc Ukrainie. Przekazała już odzież termiczną dla walczących na wojnie, a obecnie przygotowuje swój najnowszy sklep przy ul. Sportowej 20 w Katowicach jako przytulisko dla matek z małymi dziećmi z Ukrainy. Plan komercyjnej inauguracji sklepu przełożono z marca na sierpień bieżącego roku.

 

Niedawno firma ofiarowała ponad 3000 sztuk wysokiej klasy bielizny termicznej. Produkty trafiły do ukraińskich żołnierzy i obrony terytorialnej czynnie zaangażowanych w walkę. Ski Team przekazał także kwotę 100 tys. zł na potrzeby Sił Zbrojnych Ukrainy.

 

Dziś Ski Team idzie o krok dalej i w porozumieniu w Urzędem Miasta Katowice przystosowuje swój – zaplanowany wcześniej do otwarcia w marcu – dwupoziomowy sklep o powierzchni 1300 m2, tak aby mogły znaleźć w nim schronienie ukraińskie matki z małymi dziećmi. Celem jest przebudowa przestrzeni i wyposażenie obiektu na potrzeby 60–70 osób. Powierzchnia ma zostać przygotowana do przyjęcia uchodźczyń od 28 marca.

 

Nowy punkt dla uchodźców z Ukrainy w Katowicach - od 28 marca

 

„Gdy tylko dowiedzieliśmy się o ataku Rosji na Ukrainę, natychmiast zmobilizowaliśmy wysiłki w celu organizacji pomocy. Zorganizowaliśmy się bardzo szybko, bo sprawa tego wymagała. Pierwszą masową wysyłkę bielizny termicznej do Ukrainy już zrealizowaliśmy. W ostatnich dniach zdecydowaliśmy się na kolejny krok: przesunięcie w czasie otwarcia naszego najnowszego sklepu i przeznaczenie starannie przygotowanej powierzchni dla potrzeb pobytu ukraińskich kobiet z dziećmi” – informuje Tomasz Piątkowski, prezes Zarządu i współudziałowiec rodzinnej firmy Ski Team Polska.

 

„Mamy pełną świadomość, że nasi bracia ukraińscy walczą w obronie i w imieniu całego demokratycznego świata i płacą za to najwyższą daninę. Wszyscy winniśmy im najwyższy szacunek i wsparcie. Każdy w miarę swoich sił i możliwości powinien dać coś od siebie” – dodaje.

 

 

O marce Ski Team

 

Ski Team to firma rodzinna, która działa nieprzerwanie od 1989 r. Jej działalność skupia się na 4 filarach: jakości, dostępności, uczciwości i fachowości porad. W sklepach stacjonarnych i w sklepie online dostępne są starannie wyselekcjonowane produkty, po które sięgają nie tylko amatorzy sportu, ale również sportowe autorytety i mistrzowie.

 

Sklep Ski Team przy ul. Sportowej 20 w Katowicach to siódmy sklep tej marki w Polsce. Powstał w wyjątkowym miejscu – w zrewitalizowanym budynku przedwojennej kopalni Kleofas na katowickim Dębie.

 

„W branży sportowo-turystycznej razem z naszymi dostawcami i partnerami handlowymi inspirujemy się nawzajem pomysłami dotyczącymi pomocy Ukrainie. To niesłychane, jak chętnie i żywiołowo firmy z naszego sektora angażują się w działania na rzecz potrzebujących, których dotknęła wojna. Chcemy stanowić przykład jak najlepszych praktyk pomocowych, zachęcamy także innych z naszej branży do niesienia pomocy, między innymi z wykorzystaniem możliwości asortymentu sportowego” – mówi Tomasz Piątkowski.

 

„Zdajemy sobie sprawę, że taka pomoc to nie sprint, lecz maraton, dlatego nie ustajemy w wysiłkach i stale wyposażamy ukraińską armię i oddziały obrony terytorialnej w sprzęt i odzież” – dodaje.

 

Podziękowania dla Ski Team z Parlamentu Ukraińskiego

 

podziekowania_ukrainaKomentarze

Zostaw swój komentarz