Przygotuj się do zimy ze Ski Team

W: Aktualności w Ski Team Na: poniedziałek, październik 30, 2017 Komentarz: 0

W trosce o Państwa bezpieczeńśtwo przed startem sezonu zimowego przygotowaliśmy super promocję! Tylko do 17.11.2017 ostrzenie nart i snowboardów 30% taniej! (Mały i duży serwis)
 


Adresy serwisów Ski Team objętych promocją:

Warszawa
ul. 17 Stycznia 36/38;
02-146 Warszawa
 
ul.Wolska 19/25 (róg Karolkowej);
01-207 Warszawa
 
Poznań
ul. Bułgarska 117a;
60-378 Poznań
 
Katowice
ul. Alpejska 3, CH 3 Stawy;
40-500 Katowice
 
Wrocław (od 02.11.2017)
ul. Powstańców Śląskich 2/4,
CH Arkady Wrocławskie;
53-333 Wrocław

 

Pamiętaj także o odpowiednim ustawieniu wiąząń, tuningu i przygotowaniu ślizgów, bootfittingu oraz personalizacji buta narciarskiego. Te oraz wiele innych usług znajdziesz w profesjonalnych serwisach Ski Team


USTAWIENIE WIĄZAŃ – JETBOND W SKI TEAM


Właściwe ustawienie wiązań narciarskich to gwarancja, że wiązania zadziałają w momencie adekwatnym do sytuacji. Jednym efektywnym urządzeniem do ustawiania i diagnostyki wiązań są specjalne zrywarki. Sklepy Ski Team należą do nielicznych, które posługują się precyzyjnymi zrywarkami marki Jetbond. Zrywarka ta posiada specjalny program umożliwiający ustawienie prawidłowych sił wypięcia. Do komputera wprowadzamy cechy narciarza: wagę, wzrost, wiek , długość podeszwy buta oraz styl jazdy od -1 do +3.

Ponieważ urządzenie rekomenduje rzeczywistą siłę wypięcia dlatego często wskazaniana na czterech elementach wiązań są różne. Narciarz po procesie diagnostyki otrzymuje certyfikat z wartością ustawień oraz danymi narciarza. Należy pamiętać, (czego nie życzymy nikomu), że w momencie kolizji na stoku służby ratownicze zabezpieczają wiązania . Jeżeli protokół ratownika jest zgodny z wydrukiem nie ma problemu z uzyskaniem odszkodowania.

Nasze zalecenia są następujące: minimum raz do roku (przed sezonem) ustaw wiązania na elektronicznej zrywarce wiązań. Oprócz podania danych narciarza trzeba mieć ze sobą minimum 1 but.

Pamiętaj, że w sytuacji zmiany Twoich cech fizycznych, umiejętności oraz butów proces diagnostyki trzeba powtórzyć.

Szczególnie wrażliwe na brak prawidłowej diagnostyki są dzieci. Zmiana wagi, wzrostu, umiejętności, długości i stopnia zużucia podeszwy buta wpływa na własciwe nastawy wiązań.TUNING KRAWĘDZI I PRZYGOTOWANIE ŚLIZGÓW W SKI TEAM


Dbając systematycznie o bazę nart (krawędzie i ślizgi) wydłużamy ich żywotność, poprawiamy własny komfort i bezpieczeństwo jazdy. Doświadczeni narciarze mówią i jest to słuszne stwierdzenie, że lepsza kiepska narta dobrze przygotowana, niż zaniedbana doskonała narta.

Tuning krawędzi – Dobrze i często ostrzone krawędzie dają możliwośc użytkowania sprzętu przez kilka lat. Można je ostrzyć nawet 30 krotnie. Krawędź zaniedbana-półokrągła wymaga zebrania z dołu i z boku krawędzi nawet do 0,5 mm metalu. Wówczas po dwóch serwisach likwidujemy krawędzi. Krawędź nie ostrzona zużywa się wielokrotnie szybciej (konieczność jazdy ześlizgiem bocznym). Dlatego zalecamy korzystanie z profesjonalnych serwisów .Takimi sa niewątpliwie serwisy Ski Team (najnowszej generacji maszyny Raichmana) i świetnie wyszkolony personel. Przygotowanie ślizgu – Oprócz ostrzenia krawędzi musimy zadbać o stan ślizgów. W pierwszej kolejności uzupełniamy ubytki i zalewamy głębokie rysy. Po wyrównaniu ślizgów nakładamy na nie strukturę. Jej charakterystyka zależy od typu śniegu. Stąd na śniegach mokrych stosujemy strukturę głęboką a na silnie zmrożonych płytką. Przygotowanie ślizgów jest wieńczone smarowaniem na gorąco.BOOTFITTING – PERSONALIZACJA BUTA NARCIARSKIEGO W SKI TEAM


Wszyscy sprzedawcy butów narciarskich w Ski Teamie są bootfitterami. Przeszli w ostatnich kilku latach szereg szkoleń i uzyskali stosowne certyfikaty. Proces dobrania a jeżeli to konieczne modyfikacji wymiaru poszczególnych części buta odbywa się w następujących fazach:


- bootfitter przy użyciu miarki, maty termicznej i/lub pedoskopu określa kształt stopy, jej cechy i ewentualne deformacji. Po rozmowie z klientem, który określa swoje preferencje i oczekiwania;

- bootfitter dobiera optymalny but pod kątem długości, szerokości, flex indexu i możliwości modyfikowania i regulacji;

- bootfitter dobiera i formuje optymalne wkładki i podkładki pod stopy w zależności od typu podbicia stopy klienta i jej wysokości;

- bootfitter wygrzewając liner i/lub skorupę przygotowuje ją do uformowania na kształt stopy klienta;

- bootfitter określa i proponuje ewentualny proces modyfikacji linera i/lub skorupy (wcinki, wklejki,odbarczanie, frezowanie).

Tak zakończony proces powinien skutkować uzyskanie maksymalnego komfortu użytkowania ,optymalnego dopasowania buta i zredukowania do minimum niekorzystnego wpływu zdeformacji stopy lub jej odstępstwa od standardu na funkcję buta narciarskiego. To wszystko zapewnią Ci bootfitterzy w Ski Teamie. Adresy naszych pro shopów znajdziesz w zakładce Nasze Sklepy.

 

 Komentarze

Zostaw swój komentarz