Promocja do 20% Obniżka! Buty Narciarskie Dalbello Panterra120I M

Buty Narciarskie Dalbello Panterra120I M

2 000,00 zł

1 599,00 zł

-401,00 zł


Najwyższej klasy rockerowy model butów narciarskich! Panterra od Dalbello to komfortowe, stabilne buty o parametrach zapewniających bezpieczeństwo i wygodę jazdy.

Dzięki trzyczęściowej budowie (sztywna dolna skorupa, nisko osadzona cholewka, sztywny progresywny język) są bardzo komfortowe, a przy tym potrafią bardzo dynamicznie przekazać siły sterujące na narty.

Projektując wewnętrzny kształt skorupy buta, uwzględniono nie tylko anatomię stopy, ale przede wszystkim cztery krytyczne miejsca, w których najczęściej występują jej nietypowe odkształcenia. Są to: kostki, pięta, strefa palców i wewnętrzna strona podbicia. Stworzono tzw. cztery „strefy komfortu” zwiększając punktowo objętość butów. W ten sposób, w czasie zapinania, idealnie dopasowują sie do stopy, co radykalnie zmniejsza potrzebę dodatkowego ich odbarczenia. Środkowa klamra Dynalink ustawiona pod kątem, umożliwia optymalną stabilizację pięty. Dwustopniowy mechanizm usztywniający cholewkę pozwala na progresywny wzrost sztywności w miarę zwiększania wychylenia cholewki. Dodatkowa guma na podeszwie zabezpiecza przed poślizgiem, ułatwia chodzenie i umożliwia krótka wspinaczkę. Szerokości buta w strefie palców można łatwo wyregulować w zakresie 102-100mm.

But wewnętrzny Instant Fit posiada skuteczną izolację termiczną, elastyczną, dopasowującą się do palców, przednią strefę. Pianka Ulteva, z której zbudowane są te buty automatycznie dopasowuje się do kształtu stopy podczas użytkowania. Dodatkowo, po wygrzaniu, linery Instant Fit można spersonalizować według potrzeb stopy. PanTerra posiada nową geometrię ustawienia stopy w bucie – o 15% bardziej spionizowaną cholewkę. Takie ustawienie wymusza neutralną sylwetkę narciarza ułatwiającą utrzymać środek ciężkości ciała idealnie nad środkiem narty. Ułatwia to jazdę na nartach z nowym profilem – Rocker, gdzie np. zbytnie pochylenie ciała do przodu odciąża nam tył, powodując utratę kontroli. Dzięki dużej ilości regulacji, model ten, można idealnie dopasować do każdego rodzaju narciarstwa, które nam sie zamarzy, od agresywnej jazdy na stoku do freeridu w puchu i krótkiej wspinaczki i w pełni można wykorzystać możliwości współczesnych nart o rockerowych profilach. Buty w programie MY FIT - z termoformowalną skorupą, linerem i anatomicznym kształtem Contour 4.

Buty narciarskie Panterra 120i - specyfikacja techniczna:

 • Twardość: FLEX 120
 • Szerokość: 102-100 mm
 • MY FIT Program
 • Konstrukcja Cabrio
 • Rocker Balanced Stance
 • Ukośna klamra Dynlink, Canting, Ski/Hike
 • Contour 4
 • Regulacja sztywności
 • Regulacja wysokości pięty
 • Klamry F16 Alu z mikroregulacją
 • Termoformowalny but wewnętrzny INSTANT FIT Comp
Sezon Zima
Płeć Męskie
Kolor Wiodący zielony
Rodzaje cen Promocja do 20%