Rowery dziecięce CUBE

W: Aktualności w Ski Team Na: wtorek, kwiecień 10, 2018 Komentarz: 0

Wycieczki rowerowe z dziećmi to świetna zabawa i rodzinnie spędzony czas.  Im wcześniej dziecko zacznie jeździć na rowerze tym lepiej. Ważne jednak, żeby rower był prawidłowo dobrany zarówno do dziecka, jak i jego umiejętności, a wtedy z pewnością jazda na nim sprawi mu wiele radości. Oferta rowerków dziecięcych na rynku jest niezwykle szeroka i nie zawsze rodzic wie, co wybrać i czym się kierować. Przygotowaliśmy kilka wskazówek, które pomogą w doborze roweru CUBE z oferty dla najmłodszych.

 Rowerki biegowe - CUBIE 120

Pierwszy rowerek malucha to bardzo często rowerek biegowy. CUBIE 120 to propozycja dla dzieci już od drugiego roku życia. Jazda na rowerku bez pedałów i bocznych kółek uczy dziecka w sposób naturalny balansu i utrzymywania się na rowerze. Dzięki temu, że jest mały i lekki nie przygniecie dziecka podczas upadku, a rodzic nie będzie miał problemu z noszeniem go, gdy maluch się zmęczy. Rowerek nie posiada hamulca, gdyż cały czas ma kontakt z podłożem i może zahamować nóżkami. Ponadto jego uwaga nie jest roproszona dodatkową klamką, którą i tak trudno byłoby mu chwycić małą dłonią.  Rowerek biegowy to świetny wstęp do rowerowania.

 Rowerki z pedałami - KID 160

KID 160 to propozycja dla nieco starszych. Dzieci w wieku 3-5 lat spokojnie poradzą sobie z jazdą na tym rowerze. Rower ma w zestawie boczne kółka, które pomogą mu swobodnie jeździć dzieląc uwagę na pedałowanie, utrzymywanie balansu i uważanie na drogę. Model ten posiada prosty system hamulców – z przodu jest to hamulec ręczny (szczękowy), a z tyłu torpedo w pedałach. Rower ma aluminiową ramę, a w komplecie jest flaga, dzięki której dziecko będzie bardziej widoczne i rodzic szybko zlokalizuje swoją pociechę. CUBE zadbał również o wygląd i w naszej ofercie znajdziecie 4 pełne kolorów propozycje.

 

 

 KID 200 – wstęp do prawdziwej przygody z rowerem

Kiedy dla twojego dziecka jazda po ścieżkach rowerowych czy parku staje się nudna to znak, że należy zacząć rozglądać się za „poważniejszym” rowerem. KID 200 wyposażony jest w 20 calowe koła, które idealnie sprawdzą się już nawet dla dzieci 5-letnich (ok. 110 cm wzrostu). Posiada siedmiobiegowy system przerzutek oraz hamulce szczękowe z przodu i z tyłu roweru. Z takim wyposażeniem będzie można zdobyć każdą górkę i leśną ścieżkę.

 

 

W tym rozmiarze CUBE przygotował również wersję miejską roweru – Street Boy and Girl.

 

 

 KID 240 – dla "zakręconych" młodych rowerzystów

Rowery z 24 calowymi kołami pasują dla dzieci od około 8 roku życia (ok. 130 cm wzrostu). W tej kategorii CUBE przygotował szeroką ofertę wyboru – rowery górskie (hardtail), MTB full oraz rowery crossowe i miejskie. KID 240 posiada wygodny widelec z amortyzacją Suntour oraz układ napędowy 3x7. Rama wykonana została z lekkiego i wytrzymałego aluminium, dzięki któremu waga roweru waha się w granicach 12 kg. Rowery te przypominają wyglądem te dla dorosłych i jeżeli młody rowerzysta będzie posiadał już spore umiejętności jazdy w terenie to z pewnością nie będzie odstawał od grupy starszych kolegów.

 

Na koniec warto dodać, że każdy rower dobrze jest przed zakupem przymierzyć i chociaż chwilę się na nim przejechać, bo tylko na prawidłowo dobranym rowerze jazda sprawi dziecku przyjemność i będzie bezpieczna.

 

 Komentarze

Zostaw swój komentarz