Jak złożyć rower kupiony przez internet?

W: Aktualności w Ski Team Na: poniedziałek, sierpień 19, 2019 Komentarz: 0

Kupno roweru przez Internet daje wiele możliwości. Szeroka oferta sklepów, różne rodzaje rowerów, akcesoria i części, które można dokupić - wszystko to sprawia, że nie wychodząc z domu, można kupić sprzęt, który posłuży przez długie lata. 

Internetowe zakupy bez wątpienia kuszą wygodą i szybkością realizacji zamówień. Wiele osób, przed kupnem roweru w sieci, zadaje sobie jednak pytanie: w jaki sposób złożyć rower z kartonu? Odpowiedź jest prosta - bez większych problemów.

 

Od czego zacząć składanie roweru?

 

Pierwszym krokiem, który należy podjąć, jeszcze przed akceptacją przesyłki, jest dokładne obejrzenie kartonu. Jeśli opakowanie nie posiada wgnieceń i jest odpowiednio zabezpieczone, to, po podpisaniu dokumentu potwierdzenia odbioru, można przystąpić do rozpakowywania roweru.

 

Składanie roweru kupionego przez internet nie wymaga wielkiego nakładu pracy. Rower, przed wysłaniem do klienta, poddawany jest przeglądowi, w czasie którego serwisanci sprawdzają rower pod kątem technicznym. Ostatnie regulacje potwierdzają sprawność roweru, dają pewność, że po dotarciu do punktu docelowego, rower będzie działał prawidłowo.

 

W celu bezpiecznego transportu niektóre elementy roweru, takie jak koło, kierownica, siodełko i pedały, są osobno zapakowane. Przygotowanie roweru do jazdy będzie polegać przede wszystkim na ich zamontowaniu.

 CUBE_Hybrid%20(32).jpg

Złożenie roweru - instrukcja krok po kroku

 

Niezbędne narzędzia przy samodzielnym złożeniu roweru to zestaw kluczy imbusowych oraz klucz płaski nr 15.

 

Montaż roweru można zacząć od przecięcia opasek, które zabezpieczają przymocowanie poszczególnych części roweru. Następnie uwagę należy skupić na kierownicy, która wymaga prawidłowego ustawienia. Po wsunięciu kierownicy w stery i ustawieniu jej pod odpowiednim kątem, kierownicę wystarczy dokręcić za pomocą odpowiedniego klucza imbusowego.

 

Kolejnym krokiem w montażu roweru jest przymocowanie siodełka. Po rozluźnieniu zacisku kluczem imbusowym, siodełko trzeba ustawić równolegle do podłoża, po czym z powrotem należy dokręcić zacisk. Wysokość siodełka powinna być dostosowana do wzrostu właściciela roweru.

 

Przy przykręcaniu pedałów warto pamiętać o tym, że dokręca się je w kierunku jazdy. Każdy pedał ma własne oznaczenie, które podpowiada, po której stronie ramy pedał powinien się znaleźć. W przykręcaniu pedałów do korby pomocny okaże się klucz nr 15.

 

Ostatnią czynnością przy składaniu roweru jest montaż przedniego koła. Po  ściągnięciu osłony oraz blokady producenta, wystarczy włożyć szpilkę wewnątrz piasty i równo ustawić koło.

 

Jeszcze przed jazdą próbną

 

W przypadku kupna roweru przez internet nie ma potrzeby martwić się o to, że składanie roweru samemu może być ponad nasze siły. Złożeniu roweru nie wymaga wiele czasu, a w przypadku ewentualnych problemów, zawsze można skontaktować się z obsługą sklepu.

 

Przed ruszeniem na przejażdżkę po okolicy warto poświęcić jeszcze chwilę na sprawdzenie, czy hamulce oraz przerzutki działają tak, jak powinny. Jeśli wszystko funkcjonuje prawidłowo, to bez obaw można udać się na wycieczkę rowerową i cieszyć się słoneczną pogodą za oknem.Komentarze

Zostaw swój komentarz