Dlaczego warto zainwestować w dobry kask rowerowy?

W: Aktualności w Ski Team Na: wtorek, maj 28, 2019 Komentarz: 0

Kask rowerowy to niezbędny element wyposażenia każdego rowerzysty. Dlaczego? Ponieważ chroni najbardziej narażoną na poważne urazy część ciała. Z tego powodu kask powinno zakładać się nie tylko podczas wyczynowej jazdy, ale również przy okazji miejskich wycieczek. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, dlaczego tak ważne jest, aby kupić porządku kask rowerowy.

  

Zalety kasków rowerowych

  

Kask rowerowy to – zaraz obok oświetlenia – najważniejszy element wyposażenia każdego rowerzysty, który ma zapewnić mu bezpieczeństwo. Odpowiednio dobrany cechuje się:

- Ochroną głowy przed poważnymi urazami, np. wstrząśnieniem mózgu;

- Ochroną przed słońcem i udarem, zwłaszcza w upał;

- Lekkością i wygodą noszenia;

  

Dodatkowo kask rowerowy może podkreślić Twój styl i wyróżniać się ciekawym designem. Na rynku jest wiele różnych wariantów, które z pewnością pozwolą każdemu rowerzyście wybrać model odpowiedni dla siebie.

  

Jak wybrać odpowiedni kask?

  

Tylko dobrze dobrany kask rowerowy będzie spełniał swoje funkcje. Przed zakupem warto zmierzyć obwód swojej głowy i dopasować rozmiar według tabeli rozmiarów konkretnego producenta. Tym, na co na pewno trzeba zwrócić uwagę, jest to, aby kask nigdzie nie uciskał, dobrze leżał, miał wygodne zapięcia i pozwalał na swobodne założenie okularów. Jeśli chcesz sprawdzić jego stabilność poproś sprzedawcę lub inną osobę, żeby delikatnie Tobą potrząsnęła.

 

Kolejnym bardzo ważnym elementem na który trzeba zwrócić uwagę, jest wentylacja. Kaski renomowanych firm posiadają posiadają nawet około 20 otworów wentylacyjnych, które z pewnościa pomogą schłodzić głowę. 

 

Kaski na które warto zwrócić uwagę:

  Rudy Airstorm 

  

Rodzaje kasków rowerowych

 

Przed zakupem kasku rowerowego warto zastanowić się, w jakich sytuacjach będzie używany, ponieważ inne modele są przeznaczone do jazdy w terenie, a inne do rekreacyjnych wycieczek za miasto. Podstawowymi rodzajami kasków są:

- Kaski szosowe odpowiednie – jak sama nazwa wskazuje – do jazdy po szosie. Będą idealne w mieście i na mało wymagających polnych drogach. Cechują się lekkością i wygodą.

- Kaski MTB przeznaczone do jazdy w terenie. Są cięższe i bardziej obudowane od modeli szosowych, jednak dzięki temu skuteczniej chronią przed słońcem i na przykład gałęziami.

  

Jeśli chodzi o kaski MTB, można wyróżnić jeszcze bardziej specjalistyczne podgrupy w zależności od typu kolarstwa, jednak najbardziej popularne i najczęściej używane są modele opisane powyżej.

 

  

 

Kask nowy czy używany?

  

Kupując kask rowerowy z tak zwanej „drugiej ręki”, musisz mieć pewność, że model nie zaliczył żadnego upadku. Nawet jeśli na wierzchu nie ma żadnych rys i pęknięć, szkody mogą być wewnątrz. Taki kask nie będzie dobrze chronił Twojej głowy. Nowy model to gwarancja porządnego i solidnego sprzętu, który skutecznie zamortyzuje upadek i zabezpieczy czaszkę przed urazami. Najlepszym wyborem będzie profesjonalny sklep zakcesoriami rowerowymi, w którym znajdziesz nie tylko interesujące Cię produkty, ale również uzyskasz wszelkie niezbędne informacje na ich temat. 

  

Warto kupić porządny kask rowerowy, ponieważ jest to inwestycja nie tylko w sam gadżet, ale przede wszystkim w nasze bezpieczeństwo. Nie mając kasku, w momencie upadku jesteśmy narażeni na wstrząśnienie mózgu, otarcia i inne urazy. Tego rodzaju okrycie głowy jest wygodne i nie kosztuje dużo, a może uchronić nas przed poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

 Komentarze

Zostaw swój komentarz